• ilhamını komando eğitiminde verilen ilk dersten alan etkileyici ve oldukça iyi çalışılmış bir sahnedir.. metni, kurgusu, müzik kullanımı ve oyunculuğuyla vasatın epeyce üstünde bir performans vardır filmin* bu kısacık parçasında..

"komando, 'bittim' dediği yerde bir adım daha atabilendir"

her şeyden önce bunu belletirlerdi komando adaylarına.. silah tutmaktan bile önce.. askerlikle ilgili pek çok şey silinip gitti belki ama bu ders mıh gibi çakılıdır zihnimin viran olmuş duvarlarında..
  • “karanlık bir yer, siz bitseniz bile size güç vericek bir yer “ çarklardan oluşan beynin tüm beden kontrolünü ele geçirdiği zaman işte o yerde oluyorsunuz

insan bedeninin en güçlü olduğu anın en çok korktuğu tehlike altında olduğu an olması bunu destekler nitelikte gibi

story time:

dolu kafanın uykusuz sabahlarından birinde 4.30-5.00 civarı bana samatya - kazlıçeşme sahilini 2 kere koşturan bittim artık daha da yapamam durmam lazım dediğim anda sırf düşünmemek adına bana o yolu daha sağlam adımlarla attıran o yere bir kez ulaştım çokta güzeldi. deneyin derim sınırınızı ve bedeninizi zorlayın
  • dağ 2 filmindeki komando eğitiminde askerin sınırlarını zorlaması için güdülendiği inanılmaz sahnenin başlangıç sözü

ne zaman yorulsam, bittim diye düşünsem açıp açıp izlerim:

bir yer var arkadaşlar, karanlık bir yer...

--- spoiler ---

siz bitseniz bile size güç verecek bir yer..
    parkuru tamamladınız bittik sanıyorsunuz ama bitmediniz
    şimdi hep birlikte o yeri keşfedicez

zihin çarklardan oluşur ve bedeni yönetir
    kaybedecek şeyi olmayan zihin bedeni zorlayamaz

ama o karanlık yere sadece kendiniz için gidemezsiniz..
    bekir özbey 30 sn içinde burda olmazsan arkadaşın oğuz'u da elerim

bu akşam bavulunu toplar
    mezhebiniz,ırkınız, dinlediğiniz müzik, sevdiğiniz yemek zerre kadar önemli değil
    önemli olan 2 şey var

vatan ve yanınızdaki adam
    bu iki şey için ölür ve öldürürsünüz

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap