şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tasarruf edecek paraları vardır. önemli olan para olmadan tasarruf edebilmek.
  • ev arkadaşlarımla birlikte toplam yıllık kazancımız 56000 dolara ulaşmadığından asla bizim yapamayacağımız tasarruftur. ha 56000 dolar tasarruf edecek kadar para kazansaydık o zaman hiç böyle bir eylemde de bulunmazdık.
  • kapitalist tüketim toplumunun yüz karaları.

.
  • başarılı bulduğum arkadaşlardır. ben de 6 aydır aynısını yapıyorum ama yine ayda 500 tl'ye yakın içerideyim.
  • türkiye'den 10-15 tane köle istihdam edebilirler. çocuk işçi veya suriyeli mültecilerle bu sayı daha da artırılabilir.
  • "#buynothingyear; tüm sene evden çıkmadınız, kendinizi kusursuz bir dünya turuyla ödüllendirmeye ne dersiniz?"

"#buynothingyear paralarımı xxx avm'de yiyorum; kendimi mutlu ediyorum... saç saç saç saç"

"sıcak fırsat, tüm sene çile çektiniz, artık sefasını sürme vakti, #buynothingyear paralarıınızla bir yyy almaya ne dersiniz? mmmm lezizz"

şeklinde reklamlara sözkonusu olarak hedefinden sapabilecek akımdır.
  • cok zor degil, her yemegini kendin yaptiginda akla gelmeyecek paralar tasarruf edilebilir. gunde 5 ogun yiyebilecek bir adamin haftalik masrafi , turkiye parasiyla 150 lira ise*, bu adamlar da toptan satisin inanilmaz avantajli oldugu kuzey amerika'da bu parayi cok rahat biriktirirler.
  • bizim ki de böyle bir hikaye.

https://www.youtube.com/watch?v=b-yvpi09vig
  • yemeyip, icmeyip, üstüne bir de sicmadilarsa, takdirimi kazanmis cifttir.