50 entry daha
  • yalandır yaşananlar, kavga candır ilişkinin tadı tuzudur.
    bizzat böyle bir çift tanıyordum hatun marifet gibi "ay çok iyi anlaşıyoruz muhteşemiz hiç sorgulamıyoruz birbirimizi o gezmesinde ben bunu sorun yapmıyorum" diye zırvalıyordu. beklenen oldu herif bunu terk edip başkasıyla olmaya başladı.
  • evlerinden koku geliyordur. aynı ayakkabının çifti bile o kadar uzun süre duramaz lan.
  • samimiyetinden şüphe ettiğim çift. birileri birilerini çok fena kekliyor bu durumda bence. kim kavga etmeden ya da en azından tartışmadan ilişki yürütebilir ki? sadece sevgililik anlamında düşünmeyelim. ben yeri geldiğinde en iyi arkadaşım dediğim insanla bile kavga ediyorum tartışıyorum. bu birbirimizi ve birbirimizin hasassiyetlerini daha iyi anlamamızı sağlıyor. kendi kendimize küsüp oturmak yerine derdimizi söyleyip ona göre bir yol belirliyoruz aslında.

iyi bir şey mi kötü bir şey mi söyleyemem. belki de daha önce belirtildiği şekilde yorgun bünyelere ilaç gibi geliyordur ama samimi kesinlikle değil. fırtınalı, kavgalı bir ilişkiden çıkıp kendine liman arayan iki insanın bir araya gelmesi. bu haliyle bile ikiyüzlü bir beraberlik. sevdiği, aşık olduğu için değil liman aradığı için, huzur istediği için diğerinin yanında.

yine de saygı duyuyorum. olur da ilişkileri patlamaz veya azalarak bitmezse evlenir mutlu olurlar, ilerde yaşlandıklarında da birbirlerine "xxx hanım" ve "yyy bey" diye hitap eder, zamanında kavga ettikleri, peşinde sürüklendikleri, peşlerinde sürükledikleri sevgililerini anarlar sık sık. kimseye bir şey diyemezler.

zöge: iş bu entryde "kavga"dan kasıt fikir ayrılığı, beklentiler konusuna açıklık getirme, hoşuna gitmeyen şeyleri ifade edebilme, eleştirebilme durumlarında karşı tarafla tartışabilmektir insanca. kavga etmekten anladığı kalp kırmak, hakaret etmek, fiziki ve psikolojik şiddete başvurmak olan insanlar bu genellemenin dışındadır.
  • birikim yapıyordur. ilişkinin ilerleyen yıllarda kavga sıkıntısı çekmezler.
  • taşların yerine oturmadığı bir ilişkinin taraflarıdır. kavga etmek her zaman kötü değildir.
  • birbirini umursamayan çifttir. mesela benim bir arkadaşım vardı, yılbaşında sevgilisiyle bir mekanda karşılaşmıştı. düşün, karşılaştı lan! naber napıyon falan dedi. şimdi bu adamla kız niye kavga etsin bana anlatsana.
  • çok şey kaybediyor olabilirler.

(bkz: sevgiliyle kavga etmek/@sokur)
  • haklarında yapılan "gerçek değildirler, samimi değildirler, aşık değildirler, az görüşüyordurlar" gibi laflara kıçlarıyla gülen çifttir.
    aklı başında, ne istediğini bilen, düzgün karakterli, birbirini seven ve dahi aşık olan, birbirleri için yaratılmış insanlardır.
    kem gözlerden uzak olsunlar. *
    herkesin sizin gibi hastalıklı olduğunu mu sanıyorsunuz yoksa. herkes sizin gibi sağlıksız ilişki mi yaşasın. o kadar ruh hastası olmuşsunuz ki, normal olanı şüpheyle karşılıyorsunuz.
    sevgili lan bunlar, birbirlerini çok seven ve iyi anlaşan insanlar. neden kavga etsinler. aksi durum varsa ortada ne bok yemeğe hala sevgili olmaya devam edilsin ki.
56 entry daha
hesabın var mı? giriş yap