şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: say lan)
 • nick bulmam lazim trollünün neden kabul etmediğini anlamadığım olay.

  ulan türkler'in kökeni orta asya değil miydi? aptal herhalde.

  yazık kimin çocuğuysa.
 • garo paylan askerliğini hamidiye alaylarında yapıyormuş. çok enterasan şaklaban.
 • tanım: yanlış bilgi.
  ermenilerin nüfusça en kalabalık oldukları şehir van'ı örnek alacak olursak orada bile nüfusun %40 civarı ermeni idi.
  anadolu'nun %40'ı ermeni'ydi demek ciddi bir abartı olacaktır.
  palavraya gerek yok.
  elimizde bunu ortaya koyacak pek çok kaynak var.
 • anadolu'ya turklerin orta asya'dan gelmis olmasi anadolu'nun %40'i ermeniydi demeyi hakli cikarmaz. tarihin en kozmopolit cografyasinda, ortada nufus sayimi bile yokken boyle rakam ortaya atarsan bu bildigin sallamadan ibarettir. ermeniler anadolu'nun halklarindan biridir ayri, %40 demek ayri.

  edit: mesajlara toplu cevap; evet kardeslerim haklisiniz irkciyim ben. anadolu'da ermeni yoktur, hic olmamistir dedim. allahim sen akil ver.

  okudugunuzu mu anlamiyorsunuz siz ya? bundan nem kapan esas irkcidir. anadolu'da ermeniler ve museviler turklerden eskidir. bu insalarin eserlerinin ve mirasinin anadolu'da korunamamasi buyuk kayiptir anadolu icin. ote yandan; din degistiren roma'nin sonra da dogu roma'nin hristiyanligi/mezhebini baski unsuru olarak kullanmasindan sonra turklerin anadolu'ya girisi en cok ermeni ve musevi insalari rahatlatmistir, ticaret hayatlari duzene girmistir. hatta bu konuda duyulan memnuniyet de ahi kaynaklarinda sabittir. ustelik; bir cok zanaatkar ve kuyumcu ermeni ailenin dogu roma doneminde giris yapamadiklari istanbul'a girisinin de fatih sultan mehmet ile oldugunu da hatirlayalim. son donemlerde yasanan olaylara kadar ermenilerin, musevilerle beraber osmanli'nin hazine dairesinde ust duzeyde bulunduklari, ozellikle ermenilerin millet-i sadika olarak adlandirildiklarini da hatirlayalim.

  turkler ve ermeniler son 100-150 yila kadar gayet huzur ve kardeslik icinde yasamistir, iki halkin da birbirine faydasi dokunmustur; ama boyle laflar ortaya atip pesi sira turklere saldirmak hos degil. (son bolum gelen ozel mesajlara cevabimdir. yanlis anlasilmasin)
 • yanlış bile diyemiyorum direkt yalan beyandır. bir milleti bu yalanlara alet etmek ne kadar acıdır.
 • biraz daha eskiye gidersek, anadolu'nun %40'ı kekliklerle doluydu bile diyebiliriz. sonuçta ermeniler, 1 milyon yıldır burada yaşamıyor. kahrolsun keklik katilleri. kekliklere yapılan soykırımı unutmayacağız!
 • bu kürtler sırf muhalif olalım diye herkesin kucağına otururlar bundan emin olun.

  bugün ermenistan'da yaşayan kürtlerin hepsi ermenilerce zorla asimile edilmişlerdir.

  ayrıca orada kimi konuşturursaniz size artık atasözü gibi olmuş "türklerle toprak davamız, kürtlerle kan davamız vardır" cümlesini kurarlar.

  zorunlu göç sırasında anadolu ermenisine bir zulüm yapılmışsa malları yağmalanmissa hepsini bu orklar yapmıştir. şimdi de gelmiş ermeni kucağına oturuyorlar. bakmayın la güldüklerine fırsatını bulsalar cırarlar.