şükela:  tümü | bugün
  • hatta sizden önce yağmur yağmazdı. herkes zındık, münafık, içkici, kumarbaz, kel, küpeli olduğundan trakya'da dağ da yoktu.

tanım; 2017 yılında komik şeylerle övünen birinin lafı.
  • "yıl olmuş 2017, bizim evde hala su yok. sabah sabah zıçtım tuvalete, bokumu temizleyecek su yok. vallahi yok! " diye isyan edeceğim cümle.
  • doğru söz.

istanbul'un en rezil dönemi tayyip beyin başkanlığı öncesine denk gelir. ve kendisinin siyasi hayatının en başarılı dönemi de istanbul belediye başkanlığı dönemidir. keşke gökçek bey gibi kariyerini belediye başkanı olarak devam ettirseydi.
  • eskiden su yoktu ama tarih kokuyordu. şimdi hem su yok hem de her yer beton kokuyor mk
  • evet doğru mesela bizans döneminde istanbulun su sorunu sarnıçlarla çözülmeye çalışıldı. bu sebeple eski yerleşim yerlerinde yeri kazsanız sarnıç çıkar.
  • evet, o yüzden istanbul'un göbeğinde her hafta defalarca su kesiliyor. bir de ben çalışıyorum, eve akşam geliyorum da görüyorum. acaba evde olmadığım zamanlarda kaç defa kesiliyor benim için merak konusu.

yani eskiden değil istanbul'da hala su yok.
  • sabah sabah tam ben de "fatih niye gemileri karadan yürtüttü" diyordum ki, aydınlatmış olan beyan.

piyasalardan işsizlikten haberi yok zatımuhteremlerinin galiba.

bir de kafam hazarfen'e basmıyor "sayın" cumhurbaşkanı.
    şöyle iyicene bir göçelim, ona da bir açıklama getirirseniz sevinirim.
  • simdi de yer yok. her yer suriyeli