şükela:  tümü | bugün
325 entry daha
 • izlemedim, izleyecek gibi durmuyorum; ilk izlenimim üzerene, arkadaşlar kıbrıs’a gidin ve o yaşanaları gözünüzle şahit olun; çünkü orada yaşananların çok daha azını izliyorsunuz, o yüzden önemli bir dizi.
 • doğu akdenizdeki hezimetimizden sonra tamamen gaz alma çabasıyla yapılmış bir dizi.

  türk halkı , dizilerle büyük kahramanlık hikayelerle uyutulurken , yunanlılar akp döneminde onlarca adacığa haksız şekilde el koydu.
  türk halkı , kurtlar vadisi ırak'la kendisini tatmin ederken ve intikamını aldığını sanarken türk askerinin başına çuval geçirdiler, türkmenlerin mal varlığına el koydular. bunlara rağmen ırak'ta bölgesel kürt yönetimine her türlü altyapı desteğini akp sağladı.
  türk halkı , milliyetçilik masallarıyla uyutulurken ülkenin sınırları kevgire döndü ve ülkenin demografisi siyasal islamcılar eliyle bile isteye değiştirildi.
  türk halkı, yerli ve milli sermaye diye uyutulurken , her türlü yolsuzluk, rüşvet, talan , rant , yağmacılık devlet eliyle yapılır oldu.

  not: rahmetli ecevit'i sonsuz teşekkürle anmak gerekiyor kıbrıs konusunda yaptığı kahramanlıklarla . bugün yönetenler o dönem iktidarda olsaydı kıbrıs'ı çoktan kaybetmiş olurduk, üstüne süleyman şah türbesinde olduğu gibi toprak kaybedip sanki büyük kahramalık yapmış gibi anlatırlardı.
 • gereksiz uzunluğuna rağmen kalitesini korumuş. bu dizi süresi kisalmazsa daha çook bakışma, kesişme ya da uzun uzun kıbrıs manzaraları izleriz.