şükela:  tümü | bugün
  • hayaller

ilkokul ; asker ( albay amcamdan dolayı )

ortaokul ; bomba imha uzmanı

lise 2 ; genel cerrah

lise son ; diş hekimi

gerçekler ; mühendis

(bkz: daldan dala)
  • 5 yaşındayken dansöz olmak istiyordum ciddi ciddi. aile dostları amcalar ne olmak istiyorsun dediğinde de dansöz diyordum annemle babamı nasıl rezil ediyormuşum inanamıyorum. 7 8 yaşlarındayken kuaför olmak istedim. bu ise barbielerimin saçlarını keserek başladım. bir gün oturdum kendime kahkul kestim o yaşta baya da başardım. 9 10 yaslarinda moda tasarımcısı olmak istedim çizimler falan yapıyordum kendime ait tasarımlarım vardı. babamdan dikiş makinesi istiyordum elbise dikicem diye. o da derslerime çalışmam için almıyordu. 12 yaşında piyanoya başladım. amacım konservatuvara girmek oldu. bir süre sonra ondan da sıkıldım ara ara çalmaya başladım sıklıkla değil. hala ara ara çalarım. liseye başlayınca sayısalci olmama rağmen işletme okumak istiyordum odtü bilkent falan ama. ulan hiç ayaklarım yere değmemiş. en son tercih verirken hukuk yerine psikoloji yazdım. hayatım fiyaskolarla dolu resmen.
  • devlet memuru olmak çokça tavsiye edilirdi
  • askerlik. ama sıradan herhangi bir orduda değil yo yo yo... tabii ki efsanevi grande armée! tabi bunu ben bildiğiniz çocukken isterdim. o şatafatlı ve prestijli orduda olmak torunlarıma anlatmak isterdim. tabi sonra değiştim, zaten rusya seferinden sonra grande armée de değişmiş sanırım. *
  • ilkokul cumhurbaşkanı (o zamanlar kafamda paradan 6 sıfır atmak vardı herkese aynı şeyi diyordum. nitekim atılınca herkes beni aramıştı)
    ortaokul astronom
    lisenin başları fizik profesörü
    lisenin sonları mühendis

gerçekler doktor. nereden nereye ülkenin gerçekleri işte.