şükela:  tümü | bugün
  • evet bir dönem televole yoktu, ama yine de maymunluk hat safhadaydı.
    bilhassa fb yalakası bir basın vardı ki o zamanın bab-ı alisinde, allah derdik illalah derdik.
    yüzüncü golü atana, denizaltı vermeye çalışırlar, iğrenç rıdvan oğuz hasan bibloları verirler, maçlardan önce fb balonları falan dağıtırlardı.
  • ama yine bir zamanlar gibi geçmiş zaman sıfatını haketmek için yapılan maksimum farklılıklar arasında, gol sonrası sahaya karınca sürüsü gibi "hurraaaa!" diyerek doluşan spor muhabirleri gelirdi.
    hoca olaya bak unutmayın bunları, gol atıyor tanju, aaa bi bakıyosun 80 tane adam elinde fotoğraf makinesi ile sahaya dalıyo, 1 dakika sonra sahzdan çıkıyolar.tam bi maymunluktu, kepazelikti.
    unutmadım.
  • derbi maçlarından sonra salak fotoromanlar düzenlerlerdi, maçın öncesi sonrası şeklinde
    balonlu konuşmalar olurdu, tanju prekazi ye
    "hadi be cevat çıkalım yıkalım" derdi
    o da ona
    "oldu komşi" derdi.
    sanırsın prekazi bulgaristan sınır kapısından az evvel gelmiş, maça çıkıyo.komşi ne ulan?
    hatırladım delirdim.
  • fenerbahçenin 103 gol ile şampiyon olduğu sene çıkan yazı dizileri eşantioyonlar 1 ay boyunca bitmemiş tükenmemişti.herkesi her detayı beynimize kazımışlardı.işte o fenerbahçe nefreti buradan gelir, bu sebepten en sevdiğim tezahüratlar fb aleyhine olanlardır.
    asıl sebep potansiyel tiraj görülen fb taraftarına yaranan bi zamanların spor basınıymış.şimdi anladık, geç oldu.
  • spor dergisi vardı zamanında, erol aksoy'un... hatta 1 ara abartıp kuponla cine5 veriyordu... galatasarayın 5-6 attığı maçlardan sonra alırdım, 1 sabah gittiğimde yoktu...
  • ayrıca daha iyi anlamak üzere
    (bkz: fotospor) (bkz: fotomac)
  • taraftar isimli 1 dergisi vardı sabah grubunun, sonra o tutmayınca fotomaç ile birleşti, 1 süre taraftar fotomaç şeklinde çıktı, hatta hatırlıyorum da iki ayak birden topa vuruyordu, iki kişi birden kafa atıyolardı, bu şekil iğrenç reklamlar vardı, sonra yine fotmaç'a dönüldü...
  • taraftar, fanatik e karşı üretilmiş sözde dost canlısı holiganlıktan uzak gazeteydi.
  • aynı zamanda futbolculara padişah kostümü giydirmek, gidilen yöre kıyafetleriyle fotoğraf çektirmek(topa ayağını koyar 3 tane futbolcu böyle gökyüzüne doğru uzar giderler falan, fikstir) gibi eblehçe hizmetleri vardı bu gazetelerin.hala var mı bilemiyorum.