şükela:  tümü | bugün
  • babamın bir nasihatı. pek önemsemezdim de, tecrübelerim de beni buna yöneltti. gerçekten de aç karnına ya da çok açsanız az bir atıştırmayla içilen bira inanılmaz lezzetli oluyor, insanın içtikçe içesi geliyor. 'aç karnına'dan kastım açlık hissederken içmek değil, yemekten sonra olmaması, midenin boş olması.

edit: mide rahatsızlığı olan kimselerde tüm alkoller gibi yanma yapabilir, dikkat edilmeli.
  • reflüsü olana tavsiye edilmeyen önerme.
  • doğrudur. açken içilen bira mideyi şişirmez. ancak tok iken içilen bira mide dolu olduğu için şişkinlik yapar, içerken çok rahatsızlık verir.
  • bilinçaltımda günde en az 1 kez duyulan baba söylemidir
  • bunu söylemeyen babayı dövüyorlar...
  • bana amca tavslyesidir. yazın sıcağında aç karna içilen soğuk bira gibisi yoktur. hele ki tuborg tek malt ise dadından yinmez.
  • böyle ingiliz bir tanıdığım vardı kalkar kalkmaz bira içerdi. hiç bişey olmaz hatta beni hemen ayıltıcak derdi.
  • benim bünyemde işe yaramayan önermedir. 1-2 kere denedim bira hele soğuksa midenizi üşütebilirsiniz. aman dikkat feci cırcır ve karın ağrısı hem de zor geçer.

çabuk kafa yapar ama midenizde yanma da yapabilir. şimdi yapmasa bile midenin asit dengesinin içine edeceğinden ileride reflüye sebep olabilir sık yapılırsa.

efendi gibi yemekle için. ne bileyim yemekten 1-2 saat sonra için.
  • çok doğru bir önermedir. tok karınla zorlasan da ikiden fazla içemezsin. ancak hafif bir açlıkla, yaz sıcağında ondan güzeli yoktur sahiden.
  • yanında atıştıracak biraya yakışan yiyecekler varsa katılacağım önermedir.