• 4 tane biraya 60tl vererek içmek zorunda bırakanların ülkesinde ister tok ister aç karnına iç ne farkeder. bu rakam herhangi bir barda 100tl ye bile çıkabiliyor. 4 tane bira 100tl. bize bunu yaşatanlara galiz küfürler etmek istiyorum.

edit; ''4 biranın 100tl olduğu bar göster hemen orda içeyim'' diyen arkadaşlar oldu. evet verdiğim fiyat pandemi öncesinin ortalamasıydı. şu an ne durumda gerçekten hayal bile edemiyorum.
  • bira aç karna öğün niyetine tuzlu fıstık veya patates kızartması ile içilir.
  • bira içmek için bir ideal açlık seviyesi vardır ve bunu her biracı bilir.
    %100 doğru değilse bile, doğru olmaya daha yakın bir önerme.
  • bira dediğin aç karnına içilir. tok karnına içilen bira şişkinlik yapar, rahatsız eder. açken bira kafası daha güzel olur üstelik.
  • babamın bir nasihatı. pek önemsemezdim de, tecrübelerim de beni buna yöneltti. gerçekten de aç karnına ya da çok açsanız az bir atıştırmayla içilen bira inanılmaz lezzetli oluyor, insanın içtikçe içesi geliyor. 'aç karnına'dan kastım açlık hissederken içmek değil, yemekten hemen sonra olmaması, midenin boş olması.

edit: mide rahatsızlığı olan kimselerde tüm alkoller gibi yanma yapabilir, dikkat edilmeli.

edit2: 2013 yılından bu yana sözlüğe dangalak sürüsü dolduğu için edit girmek gerekti:

1) entrynin tarihine bakıp 2013de girildiğini algilayamayan ergen yavşaklar için; bu tarihte ortalama bira fiyatı 5 tl, zamları ben mi yaptım? fiyatların suçlusu ben miyim?

2) yapılır-edilir-içilir gibi önerme içeren cümleyi bile anlayamayan eğitim sistemi ve modern ebeveynlerin mağduru cahiller için; kimse seni zorlamıyor veya ahkam kesmiyor, sizin ota boka triggered olan bünyeniz için 'içilmesi belki daha güzel olabilir ama siz bilirsiniz' mi demeliydim? ben önermemi yapmışım ister kabul et ister etme, 'katılmıyorum' şekline bir kelime var dilimize.

3) kaynak da keyifçi götümüz evet. babamla benim götümüz. kah yazlıkta kah sahilde kah mangal başında.

her nesile buraya edit gireceğiz anlaşılan. bakalım 2030 editi dönem neslinin hangi hassaslikları üzerine olacak. editleyeceğim.
  • bira inşallah içilir.

15 liradan bahsediyoruz. *
  • yarı tok olmanız daha iyidir diyerek pek katılmadığım önerme.
    hafif bir yemeğin ardından 2 saat sonra tercihimdir.
    aksi takdirde şişiyorum.
  • bira aç karnına, güneşin batışına 1-2 saat kala, morgan freeman, tim robins ve arkadaşları ile bir evin terasında, yere oturup, duvara yaslanarak içilir.
  • bira artık, paran varsa içilir. aç ya da tok farketmez.

edit:imla
  • bira kafanıza göre içilir.
    kim nasıl isterse nasıl keyif alırsa öyle içer.

çeyrek ekmek yemeden bira içen gebersin öyle yaşanmaz gibi beylik laflar etmeye gerek yoktur.

geçiniz.

tanım: uydurdum götten belki gelir gökten durumu.
hesabın var mı? giriş yap