şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eskiden iyi şimdiyse kötü olan bağımlılık.
    açıklayım: eskiden bira 1.5 tl idi. sonra benim maaşıma % 4.13 zam yapıldı. sonra bira 3.15 tl oldu. yani maaşlara % 5 civarı zam yapılırken biraya % 100 den fazla zam yapıldı. sonra her açıdan avrupayı yakaladık ya amına koyuum bira fiyatlarında da yakalıyalım...
  • bünyeye göre değişmekle birlikte haftada ortalama 3 gün

- günde 1 bira içilerek 10 yılda
    - günde 2 bira içilerek 3 yılda
    - günde 3 bira içilerek 5 ayda
    - günde 4 ve üstü bira içilerek 1 ayda

oluşturulabilecek alkol bağımlılığıdır. yoksunluğu, aşık olmak üzere olduğunuz hissiyle ortaya çıkar, bağımlılık eşiğine kadar içilince her şey yalan, dünya yalan, sen yalan şeklinde ortadan kalkar.

ölçüt: tuborg malt 50 cc. bira malt değilse süreler değişmez, göbeği 2 ile çarpabilirsiniz.
  • her gün 7-8 içipte kalbe stenti sokana kadar yaşanılan durum.. yaşasın şarap
  • an itibariyle,

(bkz: zenginlik belirten ufak detaylar)
  • alkol bağımlılığından farklıdır. alkol sevilir, ayda yılda birkaç kez vodka, rakı, viski veya tekila falan içilebilir ama bunun bağımlılığı çok farklı bir şey. 5 yıldır içiyorum ve bağımlıyım diyebilirim artık. haftada 4 gün içiyorum ve içmediğim günler maltana ile takviyeliyorum. işin mali boyutundan ziyade, sağlık açısından çok zararlı bu meret. götürüyoruz bakalım, nereye kadar bilemem. böyle bir bağımlılık kesinlikle var ve sigaraya falan hiiç benzemiyor. allahsız içirtiyor kendini bir de. her gün içilir yani. rakı, viski gibi ağır içkileri her gün içemezsin. karaciğer ister ona. bu meret çok farklı. bağımlılığımın farkındayım ama mücadele etmeyeceğim şimdilik.
  • kesinlikle var böyle bir bağımlılık. insanın her akşam mesainin sonlarına doğru canı çeker mi ya?
  • insanın canının he an bira istemesidir. evde bira yapımına kadar giden hadisedir.
  • iki üstteki arkadaşa bu kadar katılamazdım. başka alkol de değil ha, sadece bira.

eskiden yanıma arkadaş da arardım illa, artık tek gidiyorum kimseyi bulamazsam. sayım da belli; 4.

azı kesmiyor, fazlasını canım istemiyor. az patates kızartması, mekanda varsa tavada sosis, biraz da tuzlu fıstık. yanında da sigaram varsa benden mutlusu yok.