şükela:  tümü | bugün
 • evde bira yapımı ekipmanları ve malzemeleri satan yeni bir dükkan. tanıdık da elemanlar, her türlü yardımcı oluyorlar, kendimden biliyorum :)

  fiyatlar falan da gayet uygun, bir göz atmakta fayda var derim.

  http://www.bira.house/
 • butikbira.com çakması.

  bu siteleri iki sekmede açıp sırayla bakın, çakmacılığın atladığı boyutlara hakim olun.
 • an itibariyle, fiyatları butik bira'ya göre daha uygun olan bira yapma ekipmanları sitesi. (bkz: butik bira)

  ben buradan bir bira yapma seti bir de lager kiti alıp başladım kendi biramı üretmeye. 29 gün sonra sonucu göreceğiz.
 • bira kiti aldığım site. kurucusu ve sahibi de facebook'tan her sorunuzu bilale anlatır gibi cevaplıyor, epey ilgileniyor. malzemeler de iyi gibi duruyordu pek anlamam ama. bakalım biralar nası olacak.
 • iletişim kısmına "her türlü soru, görüş ve önerin için bizimle mail ya da telefon yoluyla iletişim kurabilirsin. hatta bir gün ofisimize de bekleriz, çok güzel filtre kahvemiz var :)" ifadesini koyarak tebessüm ettirmiş müesese.

  öte yandan her türlü sorunuza sıkılmadan yanıt veriyorlar.
 • evde bira yapımına yönelik (ofiste de olabilir*) ekipman ve hammadde satan süper site. rakiplerini denemedim, bilmiyorum ama bira house'un sahiplerinin/yöneticilerinin facebook sayfalarındaki her türlü mantıklı/mantıksız soruya bıkmak usanmak bilmeden bilal'e anlatır gibi cevap vermesi takdire şayan. ayrıca istanbul bostancı'da ofislerinde anne kedilere ve yavrularına bakıp beslediklerini de belirtmek isterim. özetle, güzel insanlar tarafından işletilen işletme.
 • bugün bostancı'daki ofislerine hem ziyaret hem de yeni ürünlerinden olan festival golden stag summer ale bira kitini satın almak için uğradığım işletmedir.

  bir yandan ofislerindeki yavru kedilerle oynarken diğer yandan da sahipleri iskender ve burak'la gayet samimi bir şekilde muhabbet etme fırsatı buldum. bira yapımıyla ilgili sorularıma oldukça açık ve aydınlatıcı bir şekilde cevap vererek gönlümü fethettiler.

  ayrıca yeni kitler ve mayalar da yoldaymış, yakında bunları stoklarda görebilecek olmak heyecan verici.

  evde bira yapımına verdikleri katkıdan dolayı kendilerine teşekkür ederim. yolum düşerse tekrar uğramayı planlıyorum.

  (bkz: butik bira)nın çakması diyenler olmuş* he gülüm he.
 • tüm sözlük ve sosyal medya platformlarından uzun süredir duyduğum tiksintiyi kendilerinin ne kadar tatlı olduğunu insanlarla paylaşmayı bir borç bilerek askıya alıp bu entry'yi girmeye karar verdim.

  aslında üzerinden neredeyse 2 ay geçmiş olan deneyimimden hemen sonra yapacaktım bunu ancak işte dediğim gibi; tiksinti izin vermedi.

  her neyse...

  nisan başlarında evde bira ve şarap yapma isteğimi paylaşan, benim için özel bir arkadaşıma bira yapım başlangıç kiti hediye etmeye karar verdim. arkadaşım başka bir şehirde yaşıyordu ve kendisine ilk hediyem olacaktı. doğum günü olduğundan mail atarak hediyeyi ekstra ücret karşılığında paketleyip paketleyemeyeceklerini sordum. zaten ne kadar minnoş olduklarını o dakikadan hissettirdiler. daha önce böyle talepleri yerine getirdiklerini ancak o kadar özenerek paketleyip gönderdikleri hediyelerin kargo şirketlerinin hunharca davranışları yüzünden sahiplerine çok kötü halde ulaştığını, bu nedenle de artık bu uygulamayı yapmadıklarını söylediler. fakat ben "en azından özenilip paketlenmiş ama kargo yüzünden bozulmuş" imajını düz koliyle gönderilmesine tercih edeceğimi söyleyince hemen kabul ettiler. üstüne bir de kendilerine yollayacağım notun çıktısını alıp koymalarını rica ettim. ki bu not aramızdaki ilişkiyi özetleyen, 2 sayfalık duygusal bir nottu. bayağı bayağı ilişkimizin içine dahil oldular yani. sonrasında da ben hiçbir şey söylemeden hediyeyi kargoya doğum gününden hemen önce elinde olacak şekilde vermek için beklettiklerini söylediler. sürekli iletişimde olduğumuz, bir arkadaşla konuşur gibi hissettiğim süreç tamamlanıp paket kargoya verildiğinde kendilerine sanırım on sekizinci kez filan teşekkür ettim. ve verdikleri yanıtla gönlümü bir kere daha fethettiler; "pek de büyük bir şey yaptığımızı sanmıyoruz. içimizden geldiği gibi davranıyoruz. hatta sizden paketleme için ekstra ücret aldık diye de rahatsız olduk. umarız mutlu olursunuz."

  arkadaşım hediyeyi alınca çok mutlu oldu tabii. bir de bana bir fotoğraf yolladı. bira house ekibi bir zarfın içinde arkadaşıma not göndermişti;

  "merhaba x,
  belli ki bu kız seni çok seviyor. üzme bu kızı. eğer üzersen karşında bizi bulursun! :)
  bira house ekibi"

  böyle bir tatlılık, samimiyet, önemseme olamaz.

  çok tatlısınız yahu sevgili bira house ekibi!

  her şey için bir kez daha teşekkürler!

  not: üzdü.
 • butik biranın dolmak bilmeyen stokları ve okuduğum şu entry den sonra (bkz: #67190440) yaptığım aramalar ile karşıma çıkan site. diğer sitelerden farklı kitler ve ürünler mevcut, bu güzel. sitenin kullanımı ve detayları yerinde. bostancı'da olmaları da güzelmiş, belki uğrarım bi günü :) sipariş sürecinde de problem çıkmazsa, yeni bir üye kazandınız dostlar.
 • butik bira alternatifi gibi durmakta. saaz şerbetçiotunu stokta görünce üye olayım dedim. oldum da, hatta mail attılar üyeliğiniz başarılı diye. gereksiz klasörüne düşmüş. dedim sipariş geçince oda düşmesin gereksize, atayım gelen klasöründe dursun. maili gönderdikleri adres şöyle:

  "bira house" <postmaster@mg.dev-tst.ninja>

  evet. o e-mail adresini bende gereksize atardım. nijeryadaki dayım ölmüşte miras maili atmış gibi bir adres. ninja!

  neyse düşük limitli kartımı kullanayım ben yinede.

  edit: ilk siparişi verdik. her ne kadar facebook grubundaki sorduğum soru onaylanmayıp kenarıya çekildiyse de verdik bir şans. umarım üzmezler.

  edit2: bir gün gecikmelide olsa bütün siparişim ve içeriği sağ sağlim geldi. paketleme güzeldi, herşey sapasağlamdı. aldığım sıvı malt özünün kokusu güzeldi, ucuz bira kitlerindeki şeker şurubu kokusu yoktu. fakat kapakları sealed değil, yani yapıştırma veya açılmaz bant yok. plastik bir kapak kapalı tutuyor sıvı malt özünü. açıkçası oksidasyon ve enfeksiyon riski yaratıyor sanki biraz. mayaladığım buğday birası 10 günü doldurdu kovada, bir on günü daha var kapağı açmama, sonuçları editlerim buraya.

  ha bide burayı okuyorsanız lütfen aras kargo opsiyonu koyun. parası neyse vereceğim valla, kavga ettim yine yurtiçi kargo elemanıyla...

  sadece alternatiflerinde bulunmayan sıvı buğday malt özü almak için bile kullanılabilir, ben memnun kaldım (kargo hariç, kargoda çalışanlar ve şubeye göre değişiyor, bana gönderim yapan aras iyi, yurtiçi kötü. sizde farklı olabilir durum).

  eğer aras kargo seçeneği eklenirse 4 adet buğday sıvı malt özü ve 2-3 morgan kit siparişi vereceğim.