şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • benim anlamadigim sey simdi guzel ve hos sohbet bir kadin, tanimadigi, tipsiz, huyu suyu belirsiz bir adamla, ucuza gelsin diye bir orman veya parkta aksamin bir vakti bira icecek, ustune bir de bu adamin derdini dinleyecek..

  testeron fazlaligi beyninize vurmus beyler. hayal aleminde yasiyorsunuz resmen. okuyup okuyup guluyorum entrylerinize. kim sizinle niye bulussun 'dogal' tenha yerde sicak bira icmek ve uzucu hayat hikayenizi dinlemek icin. neden kiz bulamadiginiz belli.
 • ihtiyaç duyulan veritabanı.

  her tür tırt muhabbet için girilen oluşuma bu bağlamda girilmemiş olması eksiklik resmen.

  diğer şehirler benzer durumda mıdır bilmiyorum fakat, izmir'de bundan 6-7 sene önce ölmeye başlayan alsancak'taki, bornova'daki keyifli ortamı özlüyorum şahsen. sokağa girer oturur biranı içerken bir sürü insanla tanışır sohbet ederdin.

  kafa siken leş ortamlı, daracık, fahiş fiyatlı club çakması mekanlar her yeri doldurmadan önce, alsancakta sokaklarda insanların sohbetinin uğultusu olurdu. çeşit çeşit canlı müzik dinleyebilirdiniz, blues isteyene de mekan vardı metal isteyene de. isteyen yine gider pop, ya da elektronik müzikle de içer coşardı. az güzel insanla tanışmadım o ortamda, şimdi buraya doluşup it kopuk serseri diyenler olur. gayet seviyeliydi ortam, çok şey öğrendiğimiz insanlara da az denk gelmedik.

  şu an alternatif yok denecek kadar az. mekanlarla beraber insanlar da samimiyetini kaybetti, küçücük yerlere sıkış tepiş dolup, kaçak gelen kolonyadan bozma vodkalarla yapılan kokteyllere yüzlerce lira verip, leş gibi aşırı yüksek sesli müzikle kafa şişiriyor, herkes birbirine potansiyel sapık ya da katil gözüyle bakıyor, yarım metrekare alana 2 kişi sığmaya çalışıp, biri diğerine değerse kavga çıkarıyorlar.

  şimdi diyorum ki kalan üç beş idare eder mekanlara gidip o zamanların frekansında muhabbet edecek, bir kaç bira yuvarlayacak arkadaşlar nerede? belki biraz biraz toplanırız da, arz-talep eğrisinde bir değişim olur bahaneyle. hem biz de güzel vakit geçiririz fena mı?

  varsa o zamanların alkollü kafayla yapılan tatlı muhabbetlerini özleyen takılmak insanlar, ses versinler. ara sıra toplaşalım.

  edit: isteyen vodka içsin, isteyen cin. bira değil olay, sohbet.

  hesap kitleme, böbrek hüpletme, dağa kaldırma falan gibi durumlar söz konusu değil. rahat olun.

  tırsan önce uzakta bir masaya oturup izleyebilir.

  frp seven gelsin mesela, yıllardır girmediğimiz işler. gamer'lar da atlasın.

  her türden müzikle ilgilenen, bir şeyler çalan, dinleyen de olur...

  ilim irfan sahibi, felsefede bilimde bizi aydınlatacak arkadaşlar

  edebiyat sevenler, şiir-kitap-dergi takip edenler

  sinemayla, diziyle, animasyonla haşir neşir olanlar

  şu memleketin aydın, hoşsohbet insanları neredesiniz oğlum? gelin içkiniz benden, sayenizde iki yeni şey öğrenelim, aydınlatın. hepimiz eve kapandığımız için böyle oldu zaten işler.
 • milyonlarca yürek, tek bir soru: gerçekten bu başlık üzerinden buluşup bira içen var mı?
 • ya birader başlığın gerekliliğini geçtim, 10 kişiden 5i kadıköy yazıyor. oğlum madem kadıköy yazacaksın üstte 500 kişi yazmış onlarla buluşsana. alt alta yazan var ya, buluşun lan işte, mesaj mı atayım bak sen kadıköy yazmışsın ama senden 10 dakka önce de şu yazmış, buluşun isterseniz mi diyeyim?
 • arkadaşlar bira kaç lira oldu haberiniz var mı?

  (bkz: 4 temmuz 2018 buyuk alkol boykotu)

  çay için çay harareti alır*
 • lan şuraya sadece bugün sekizden sonra yazılan entrylere de bakıyorum da istanbul ankara falan kaynıyor yani. madem bu kadar bira içesin var yazsana bi üsttekine neredesin panpa geleyim mi diye neyin dersindesin amk?

  ha ama o önceki entryi yazan erkek di mi, pardon.
 • bu ne lan. askerlik subeye donmus burasi
 • la iki eskişehirsiniz işte, birlikte için.

  bundan sonra buraya kural koyuyorum. ikinci aynı bölgeyi yazan, önce ilkine teklif edecek. eğer ki ilki kabul etmezse onu entrysinde ifşa edecek. şu nickli yazara yazdım ama kabul etmedi diye. böylece kimin samimi olduğu anlaşılacak.
 • adam o kadar umutsuz ki detay girmeye gerek görmeden "siirt" yazmış gitmiş. lol.