şükela:  tümü | bugün
  • yakinda insanlarin da sansurlenmesiyle sonuclanacak sandurlenme dizininin halkalarindan biri.
  • stv de 2-4 gun once yayinlanan bir kemal sunal filminde "namus" kelimesinin sansurlenmesinden yeg olan durumdur. ulan it degil esek degil at bile degil. bu neyin kafasidir ya. filmin adini simdi hatirlayamadim. hos stv nin yayin akisinda sadece turk filmi yaziyor. allan izniyle sadece kadinlar degil erkekler de ortunecek iste o zaman tam super olacak. babam kemal sunali gorunce izlemeye basladik. daha once cok kere izledigimden ve dudak okumasindan acikca belli olan namus kelimesi sansurlendi.

adam "namusum mu gitti dedi namus meselesi mi dedi namusumla mi oynadi" dedi tam hatirlamiyorum. ama namus kelimesinin sansurlendigini gorunce baba degistir allasen su kanali diye titreyerek bagirdigimi hatirliyorum.
  • şüphesiz ki ülkenin geldiği noktaya en güzel örneklerden biridir.
    demokrasi durağına geldik demek ki, birileri indiğine göre.
  • behzat ç. yi izlemeye devam etmem gerektiğini hatırlatan gerçektir.

bir göz gezdirin bakalım içinde "viski içip duran zengin tayfa" olmayan dizi, film var mı?

ne istiyorlar bu diziden?
    yok "savcı behzat evlensin, olmuyo böyle evlenmeden sevişmeler falan",
    yok "alkole çok özendiriyorlar",
    yok "işkenceyi haklı gösteriyor",
    yok "türk polisini kötü gösteriyor"
    yok ot
    yok bok...

ne de çokmuş basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü.
    ulen 7/24 bakkalların hepsinde satılan herkesin varlığından haberdar olduğu bir içkiyi sansürlemek ne kazandırır, sansürlememek ne kaybettirir.
  • bir garip olay.
    ya ben buna "yuh artık oha" dedim hatta dizinin başlığında eleştirdim de ama acaba senarist/yapımcı filan mı karar verdi bunu böyle yapmak için. malum kurumları protesto amaçlı filan olabilirmiş gibi geldi. ya da ne bileyim sanırım bu ihtimale ikna olmak istedim.
  • yıllardır televizyon izlemeyen şahsımın; internetim olmaması sebebiyle denk geldiği sansür.

dikkatimi çeken diğer sansür:

- (bkz: sevişmek)

- (bkz: çıplak)

-(bkz: vodka)
  • nedir arpa suyu mu diyecekler?