şükela:  tümü | bugün
 • bugün yayınlanan yeni hedonutopia teklisi.
 • bugün yayınlanan, hedonutopia‘nın yeni çıkacak albümünün ilk teklisi. albümü sabırsızlıkla bekliyorum. ‘bırakmayanların’ ya da ‘bırakamayanların şarkısı gibi olmuş bırak gideyim. hayırlı olsun. tüm şizolara ve mavi giyenlere selam.*
  spotify bağlantı şeysi 2:15 pek tatlı
  klibi

  bırak,
  bırak gideyim

  arzular yanar yanar
  göz yaşları mı seni kırar
  gideyim

  sonsuza bakar bakar
  alev aldı mı bi beni sarar
  çileyim

  yalnıza ziyan zarar
  gözyaşları mı seni boğar
  ne bileyim

  altmışa kadar yanar
  yalnızlık ölümü bir tadar
  çiçeğim

  kitaba geçer adın
  dökülen saçıyla bir kadın
  ne bileyim

  acıdan döner başım
  çok uzun yürüdük arkadaşım

  bırak
  bırak gideyim

  bırak, o an öleyim
 • ilk dinlediğimde “parçada şizo solosu yok mu lan ?” diye çok korkmuştum ama piçler* parçanın sonunda yine şekillerini yapmışlar.
 • yavruşlarım, şizolarına suyun içinde taklalar attıracak şarkı yapmış.

  acıdan döner başım
  çok uzun yürüdük arkadaşım

  yirim.
 • hedonutopia‘nın boy verdiği enfes şarkı.
 • yine bir sonbahar girişinde, yine bir gün batımı videosuyla hedonutopia’nın “ al, çünkü bu sene de bunu hak ettin” dediği, iki gündür kimilerinin gecesi gündüzü olan şarkı. bu adamlarla hayatın bu kadar paralel gitmesi bazen tedirgin edici ama tek anlayanlar da onlar gibi, sana uzaktan bakıp anlatıyorlar hayatını gibi. anlatsınlar. “kendinden kaçmak” bırak gideyim’den daha güzel nasıl anlatılabilirdi?
 • bırakılmak istemediği bırakılsa üzüntüden 7 kat derine ineceği ama kalsa da bir şeyin değişmeyeceğini bildiğinden yine 7 kat derine ineceği tüm bunlara rağmen bir defa bile boy verilmeyen tekli. uzun ömürlü olursunuz umuyorum, pandemiden önce şehrime gelmişsiniz o ara burgaz halayı'nda takılı kalıp haberini alamamışım en kısa sürede görüşeceğimizi umarak, arzular şelale.

  *2.04'te misafir geliyor sanırım..
 • o son kısım ne öyle ya. müzikle öldürdünüz olum bizi. çok iyi şarkı.
 • bu şarkı adını koyamadığım bir versiyonumla konuşturuyor beni. sanki benim yerime yaşaması gereken asıl kişiymiş de, ben annemin karnında vücudunu ele geçirmişim, onun yerini almışım, onun yerine yaşamış, görmüş, öğrenmişim de o benim yüzümden hiç başlayamadığı hayatta konuşmayı bile öğrenememiş, 34 yılda sadece bir kaç defa, sadece bu şarkının büyüsüyle ben de buradayım demiş gibi. suçluluk duymuyorum onu düşününce. isterdim ki daha güzel bir hayatı olsun. ama o kadar savunmasız ki, kendime bile bahsetmek istemiyorum. varlığı bilinirse zarar görür. benden bile. yokmuş gibi yapıyorum.

hesabın var mı? giriş yap