şükela:  tümü | bugün
  • kara para aşk dizisi için yazılmış olan sözleri sema ergenakon'a bestesi ise ise toygar ışıklıya ait olan şarkı. sözlerinide yazalım tam olsun.

aşk serseri bir kuş
    bazen istesende tutamazsın
    aç kanatlarını bırak korkuların orda kalsın
    biz seninle sonsuz olalım

her sabah yanında uyansam
    gözlerinde yakamoz olsam
    ömrümü ömrüne doladım
    bırak sen de kaybolayım

bu masalda mutluluk var
    inanırsan var olurlar
    tutun bana nolur korkma
    bu masalda mutlu son var
    sen de benim yarınım var
    inan bana nolur korkma

copy paste değil alın teri. *

http://www.youtube.com/…zixoziuflo&feature=youtu.be
  • "bu masalda mutlu son var
    hadi tutun bana
    inan bana
    ne olur korkma

her sabah yanında uyansam
    omurumu omrune doladım
    bırak sende kaybolayım...."
  • elimi tut. bırakma. bu sözler basit fakat derin. sadece 100 kelimeyle konuşanların dilinden. sadece çok okuyanların düşüncelerinden.
    yürüyorum arnavut kaldırımından, her bir sekme vuruyor topuklarıma, topuklarım kanıyor, beynim adeta sıcaktan kaynıyor. bilmiyorum demekten korkuyorum ancak izlediğim her sahneye de seni koyuyorum.
    gözlerimi kapatıyorum. dudaklarını yaklaştırıyordun bana.
    biz, küçük bir odadayken, kalp atışların göğsümün üzerinde yankılanırken, içini içime katarken, kaybolduk gittik birbirimizde sevgilim.

sevgilim,
    canım sevgilim.
    kirli elleriyle ideolojiler etimizi tırnaklarken, kapital ruhlar düşüncelerimizi zaptederken, artık biz değildik. yanyana ama artık çok uzaktaydık.

işte o buluştuğumuz küçük kasaba. sahil kenarında. oturmuşuz deniz kenarına, öpüşüyoruz doyasıya.
    gün batımını izlerken o an; sonradan doluşuyor kulaklarıma bu şarkının sözleri:

"hani o güneşin batışı
    bizi tanrıya inandırışı...
    şu an o akşam aklımda
    ama çok zaman önceydi
    yaralarımız ağır değildi.

yine de
    bağışladım ben hepsini
    hem seni
    hem de kendimi
    o kadar yoktun ki..."

sevgiyle dolu ruhların bir rüzgarda çırpınışı ve bir parafinin sıcaklığı. yanan ellerimiz ve tenimizdi. günahtan saymadık yaptıklarımızı, gizliydi.
    ama günahtan saydık apaçık görünen her şeyi
    ve soyutladık birbirimizi birbirimizden.
    kaybolduk gittik
    yittik.
    başka dünyalarda,
    kollarda.
    birbirimize zincir atarken, birbirimizin içinde yollarımızı kaybettik canım sevgilim.

hoşça kal.
  • toygar ışıklı' nın biraz underrated kalmış parçası. sevgililerin diline dolanan vıcık vıcık aşk şarkılarından nefret etsem de bu şarkı olmuş aga.
  • olm şimdi linç etmeyin de, ben bu şarkıyı seviyorum. "gözlerinde yakamoz olsam" gibi sözler biraz vıcık vıcık da, dünyayı kurtarırken her sabah yanında olacağını bildiğin birinin olması, sonra dünyayı kurtarmanın daha az önemli hale gelmesi, bunun senin bir iç çatışman haline gelmesi ama bulduğun huzurun çekiciliğini, yolunu birinde kaybetmen ve bu durumdan memnun hale gelmeni anlatıyor benim için.

ha benim gibi bir hıyar olursanız onu da bozuyorsunuz tabi eninde sonunda.

gene de güzel şarkı. bir dilek.