• bir nazan öncel şarkısı. nazan öncel bu şarkısını konserlerinde "bırak vereyim rahat edeyim" şeklinde söyler.
  • şarkımız bir kağıt buruşturma ( yok yok sayfa çevirme ) efekti ile başlar. ardından nazan ablamız bir demeç verir. demeci dikte etmek zor iş olsa da göze alacağız..

öhö öhö
    her şey çok kolay oldu. ne sızlandım ne de ağladım! ani bir ölüm ya da kalp krizi gibi kolay. bütün şehir üstüme gelecek, dünyam yıkılacak sanırdım ama olmadı. bitti işte. bir süre giden gelenler oldu. beni anlamaya çalıştılar. bir işe yaramadı. sıkıcı ve kasfetliydi. bazan bütün gün yorganı başımdan aşağı çekip uyudum. bazen de ucuz filmler seyrettim. günler böyle geçip gitti. şimdi iyiyim. sen utanç gecelerinde, ben burda. hepsi bu kadar, sonrası yok. unuttum gitti geberik. unuttum gitti, unuttum gitti!!!

müziğimiz burada başlıyor...

ben akşamları sevmem
    akşamlar sorun yaratır
    ben konuşmayı da sevmem
    gidişler hep o gidiştir
    senin geçtiğin yollardan
    yalnızlık çıkar gelir
    ve böyle akşamlarda
    içim biraz daha erir
    ben seni sevmedim ben seni sevmedim ben yalan söyledim
    çok sevdim.... (iki kez üstteki satır ile birlikte söylenecek)
    bırak seveyim, rahat edeyim.. (bu da bir kaç kez tekrar ediyor, ardından gitar ile ney nağmesi giriyor araya..)
    git de gebereyim, git de gebereyim, git de gebereyim..
    bırak seveyim rahat edeyim..
    ımmm.. (gitarlar acayip bağırıyor bu arada)
    ne sızlandım ne ağladım
    sana yalan söylemişler
    sen de mutlu sayılmazsın
    başka bir sebep göster
    sen beni yanlış anladın
    kimler gelir kimler geçer
    ben de bir melek değilim
    bugün canım sevişmek ister
    ben bişey demedim ben bişey demedim ben öyle demedim
    çok sevdim.. (iki kez.. üstteki satır ile..)
    bırak seveyim rahat edeyim..(*2)
    ney... (bkz: ney)
    git de gebereyim, git de gebereyim, git de geberiyim..
    bırak seveyim..
    oow ow ow rahat edeyim...
    (bkz: bırak seveyim rahat edeyim)
    ımmmmmmmmm druwwwwwww.. dam..

bu kadın gebermeye gebertmeye geberike bayağı bir takmış... geberesice...
  • (bkz: nazan öncel)
  • nazan öncel'i sevmemi sağlayan, çok acıklı ve çok güzel şarkı..
  • nazan öncel'in sokak kızı albümündeki ürpertici hikaye. darmaduman eden, film gibi şarkı.

bitmemiş bir ilişkidir söz konusu olan. bir ayrılık yaşanmıştır ve ardında, boğaza takılıp kalan çığlıklar bırakmıştır. kendine zarar verme dürtüsü, gururun palazlanması, tekrar birleşmeyi deli gibi istemek, hemen sonra gelen ölmek isteği. intikam isteği. unutamayışını reddetmek. yinelenen kabuslar. içerde kalan aşkın bir nefret bombasına dönüşüp patlaması. baygın bakışlı depresyondan, içine şeytan girmiş ruh haline geçiş... tüm bu kaos iç içe geçmiş halde yüzleşilmeyi beklemektedir.

şarkının giriş metni şöyledir:

"[çevrilen defter sayfalarının sesi. dijital biplemeler. burun çekme sesi. boğaz temizleme ve öksürük sesinden sonra…]

her şey çok kolay oldu. ne sızlandım ne de ağladım. ani bir ölüm ya da kalp krizi gibi kolay. bütün şehir üstüme gelecek, dünyam üstüme yıkılacak sanırdım ama olmadı bitti işte. bi süre gelen gidenler oldu beni anlamaya çalıştılar bi işe yaramadı. sıkıcı ve kasvetliydim. bazen bütün gün yorganı başımdan aşağı çekip uyudum. bazen de ucuz filmler seyrettim. günler böyle geçip gitti.

şimdi iyiyim.

sen utanç gecelerinde, ben burada. hepsi bu kadar sonrası yok. unuttum gitti geberik unuttum gitti unuttum gitti … unuttum, gitti."

ve daha melodik okuduğu ikinci kısmında şunları söyler:

ben akşamları sevmem. akşamlar sorun yaratır.
    ben konuşmayı da sevmem, gidişler hep o gidiştir.
    senin geçtiğin yollardan yalnızlık çıkagelir.
    ve böyle akşamlarda, içim biraz daha erir.

bensenisevmedim. bensenisevmedim. benyalansöyledim!
    çoooooooooooook sevdim.
    bensenisevmedim. bensenisevmedim. benyalansöyledim!
    çoooooooooooook sevdim.

bırak seveyim rahat edeyim.
    bırak seveyim ayayay rahat edeyim.

gidip de gebereyim, gidip de gebereyim, gidip de gebereyim.

ııımm....

ne sızlandım ne ağladım. sana yalan söylemişler.
    sen de mutlu sayılmazsın, başka bir sebep göster.
    sen beni yanlış anladın, kimler gelir kimler geçer.
    ben de bir melek değilim. bugün canım sevişmek ister.

benbirşeydemedim. benbirşeydemedim. benöyledemedim!
    çoooooooooooook sevdim.
    benbirşeydemedim. benbirşeydemedim. benöyledemedim!
    çoooooooooooook sevdim.

bırak seveyim ayayay rahat edeyim.

gidip de gebereyim, gidip de gebereyim, gidip de gebereyim.
    .
    .
    . ımmm.....
  • "sevmesen ölürdün, sevdin onu öldün
    sevmesen ölürdün ama sevdin, gene öldün" *
  • ayrica bu sarkinin manyak bir klibi vardir.nazan oncel ayagini kameranin icine sokar,kameraya garip bakislar firlatir,5-10 kere kendini tokatlar.ayrica nazan oncel hoplayip ziplayip gitar calarken(cicekli pijamasiyla) arkadaki sid vicious posteri ne gorev yapmaktadir hep merak etmisimdir..
  • ben senisevmedim. ben seni sevmedim. ben yalan söyledim!

''ne sızlandım ne ağladım. sana yalan söylemişler.
    sen de mutlu sayılmazsın, başka bir sebep göster.
    sen beni yanlış anladın, kimler gelir kimler geçer.
    ben de bir melek değilim. bugün canım sevismek ister. ''

guclu gorunmeye calisan kadin kisminin, bal gibi yalan soylediginin acik ezgili halidir . bir de bagirir burda anlamsiz .
    oysa bu sarki boyle degildir.sarkinin ironikligi umursamazliktan degil gucsuzluktendir.
  • vokalinde sezen aksu 'nun belirgin olarak duyulabilecegi iki nazan öncel sarkisindan biri olmasi sebebiyle ayrica özel bir yeri olan sarkidir. sezen vokali olmasa da cok güzel bir sarkiymis ama böyle tam olmus. sanirim öncel 'in yazdigi en basarili sarkilardandir.

sezus'un vokalini duyabilecegimiz diger nazan sarkisi icin (bkz: erkekler de yanar)
hesabın var mı? giriş yap