şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesil evde bira yapın ürünleri satan bir internet sitesi. dün bir arkadaşım instagramda beni etikeyleyince haberdar oldum. instagram hesapları güzel. anladığım kadarıyla butikbira gibi malt özü ayrı, kiti ayrı, şusu busu ayrı ürünler satmıyorlar. 10 litrelik kitler herşeyi karışık halde geliyor. biz üzerine su ekleyip mayalıyoruz. sipariş vermek için sitelerine girdiğimde 6 adet üründen 5inin tükendiğini gördüm. umarım tedarik sıkıntısı yaşayıp yine bizi diğerleri gibi üzmezler. 21.yüzyılın üçüncü dekadına günler kala, dronlarla teslimat yapılan dünyada 2 bin yıllık geçmişi olan ürünlerin tedarik sıkıntısını yaşamak üzüyor bizi. üzülünce daha çok içmek istiyor insan ve olumsuz bir kısır döngü başlıyor

edit: reklam entrisi diyen yazarlar geçmiş entrilerime bakarak reklam yapmakla yada ilgili siteyle alakam olmadığını anlayabilir. ekşiyi sizin gibi adamları yazar yapması bitirdi zaten
  • (bkz: reklamlar)

basın bülteni gibi reklam entry'lerinden kusacam artık.
    hiç bir inandırıcılığı yok yazan yalan dolan entrylerin.

bir sitedir.
  • >r10.net ekşi sözlük reklam entrysi satış servisi reklamları sundu.<

evet dizimiz reklamların ardından kaldığı yerden devam ediyor...
  • reklam meklam ne fark eder. hakkında yorumlar aradığım yeni bir internet sitesi.

butik bitti, sıra likit bira da (bkz: swh)

edit: stok+hakkımızda

dün güncellenen stoklar bugün baktığımda tükenmiş görünüyor. kullanıcı yorumlarını ilgiyle takip ediyorum.

sitelerinin hakkımızda kısmında şöyle yazıyor:

ev biracılığı ile başlayan maceramıza 2017 yılında malttan gıda üretim ithalat ihracat ltd. şti. ni kurarak 3 ortak olarak başladık ve 2 sene süren ar-ge çalışmaları sonucunda, üretime nihayet başlayabildik.

dünyada da çok yaygın bir yöntem olmayan taze mayşe üretimini türkiye'de yaptığımız için çok mutluyuz. zaman içerisinde daha da çeşitli ürünler üreterek ve yurt dışından getirteceğimiz ürünler ile sizlere evde bira yapımının bilinmedik yönlerini göstermeye hevesliyiz.
  • stokları güncellendiğinde kısa zamanda tükenen taze mayşe satışı yapan internet sitesi
  • bohemia rhapsody pilsen siparişi geçtiğim firmadır. taze mayşe ile ilgili endişelerim vardı ancak aldığım ürünün sağlık konusunda sıkıntı çıkarmayacağını umud ediyorum,deneyimlerimi ileride paylaşmak üzere.

edit 3: yerli üreticiler vasıtası ile kite ulaşmak beni çok sevindirmişti ancak 3 hafta kova yaklaşık 4 hafta şişe sonrası bu iş olmamış diyorum,firma umarım bu eleşitirilere kulak verip düzeltir ürünlerini,olumlu yorumlar görene kadar sipariş vermeyi tekrar düşünmüyorum.

yukarıda bahsettiğim süreç sonunda çok sınırlı gazlanma ve köpük oldu,malesef pekmezli sulu alkol içmiş oluyorsunuz. dahil olduğum gruplardan da şöyle yorumlar çok sık geldi ;

"bende ilk seriden mi aldım bilmiyorum ama bu paylaştığım ve az çok yorumladığım eski paketleme şekliyle gelenlerden. ben kiti kovaya dökmeden de koklar tadarim bir anormallik yoktu şişeleme esnasında da tadım yaptım ve evet bu kit olacak diye düşündüm. şişede tadımdan sonra iki tane daha aldım onların kutusu farklı. asıl demek istediğim tutarlı bir üretim süreci yoksa ki yorumlardan öyle anlıyorum. yarın öbür gün bu talihsiz piyango herkese gelebilir. bu yüzden bir açıklama şart diye düşünüyorum."

" ben ilk çıkan poşette olanlardan aldım 2 adet fakat ikisi de şişelemenin üstünden 30 gün geçti ama 90 şişe bu gidişle çöp olacak gibi şeker tadı çok baskın kendimi bir nevi kobay gibi hissettim bizim üzerimiz de ilk parti denenmiş gibi sırf bu yüzden çok beğendiğim kordon dan bile sipariş vermedim açıkçası"

edit2:bohemian rhapsody kurulumumu şişeledim,1 kg şeker+500 gr dme ve kitle kurulum yaptım 1060 og 1006 fg değeri çıktı.3 hafta kovada bekletmiştim.ölçüm mezurundan taddığımda tad şekerli geldi.olgunlaştırıp içmeye başlayan oldumu?

edit: sipariş ettiğim kit elime ulaştı , zayıf ambalaj yüzünden desktroz şeker paketi delinmiş , us05 maya ve maya besini uyduruk bir şekilde ambalajlanmıştı. bu konular ile ilgili firmaya mail atarak bildirimde bulundum ancak 5 gün sonunda herhangi bir dönüş alamadım,ilgisizlikleri açıkcası beni üzdü,umarım kendilerini düzeltir ve daha özenli olurlar.

yaşadığım problemden dolayı kurulum yapmayı geciktirmiştim,kurduktan sonra tekrar editleyeceğim.
  • bira kiti üreten izmirli bir firma.

" nevermind pale ale" isimli kiti çıkarmışlar bugün.
    daha önce "bohemia rhapsody" kitleri vardı. bundan önce de direkt taze mayşe satıyorlardı. tabi üretilip hemen kullanılması gereken bir ürün olduğu için zor işti o taze mayşe olayı. ona son verdiler sanırım.
    kitlerinin ambalajlarını da değiştirmişler. çünkü bir önceki torba gibi ambalaj çoğu kişiye patlak gelmişti. şimdi plastik kavanoz şeklinde yapmışlar.

şirketi ve ürünlerini takip ediyorum ama denemedim. elimdeki kitler bitsin deneyeceğim muhakkak. yerli firmalara sahip çıkmak lazım.

tecrübe kazandıkça ürünlerini değiştirip geliştiriyorlar gibi geliyor bana. üretim kapasitesi arttıkça fiyatlarının düşeceğini düşünüyorum.
    umarım başarılı olur girişimleri.
  • malum sitenin malum hareketlerinden sonra ekşi sözlükte keşfedip beni heyecanlandıran, ev biracılığı malzemeleri satan yeni oluşum. vitrindeki mevcut 5 litrelik taze mayşe kordon pilseni alıp bildiğim şekilde kurdum. kapakladıktan sonraki ilk hafta tadı tam oturmamıştı gaz yok denecek kadar azdı. ancak ikinci ve özellikle üçüncü hafta sonunda mükemmel bir gazlanma ve ticari biraların bir tık üstü tadı yakaladım. taze mayşeleri ve malt özütleri diğer firmalara göre daha ucuz ve kargo ücretsiz.
    umarım ürün yelpazelerini genişletip kendilerini geliştirerek devam ederler ve malum siteye bağımlılığımızı sıfıra indirirler.
  • varlığını keşfetmemizle sevindirmiş site.
    yolları açık olsun.

nacizene önerilerim:
    1)site içeriklerine hangi biranın hangi çeşit malttan (arpa mı, buğday mı, hibrit mi) yapıldığı bilgilerini eklemeleri

2)diğer sitelerden fark yarattıkları bir ürün örneği olarak taze mayşe ne demek, diğer konsantrelerden ne farkı var? sorularının açıklayıcı bir metnini sitenin görünür bir noktasına koymaları.

3) info kısmına yazışma adresi dışında bilgiler de eklenmesi do it yourself sektörüne yönelik üretim yapan firmaların üslubuna uygun olacaktır.

izmir firması olmaları ayrıca sevindirmiştir.
  • taze mayşe satan site. taze mayşe nedir arkadaşlar? bunun hijyenini nasıl sağlıyorsunuz? ne kadar süre muhafaza ediliyor? bu ürün gönderilene kadar bozulmayacak mı? bozulmamasını nasıl sağlıyorsunuz? mintons,mj vs. firmalar salak mı milyonlarca dolara tesis kuruyorlar? malt kitleri neden sudan arındırılıp hijyenik hale getiriliyor, zevk için mi? almayın aldırtmayın! sağlık önemli. bira yapma işi hijyen gerektiren bir şeydir. taze mayşe diye bir şey olmaz, satılamaz.