şükela:  tümü | bugün
  • bira severin ilgiyle öğrenmek istediği cipsler. her yılın nisan ayı ve mayıs ayları, avrupa şampiyonası ve dünya şampiyonasının olduğu zamanlarda da yaz aylarını da dahil edecek biçimde en güzel maçların izlenebileceği dönem olması sebebiyle bira tüketiminde bir artış olur. işte bu dönem içinde bulunurken, farklı tatlar arayan bira-cips severlere layık bira-cips kombinleri tavsiyeleri verilse ne güzel olur.

çerezza peynir-soğan tuborg gold'la sağlam gidiyor mesela.
  • ruffles-efes
  • klasik pringles ve carlsberg mesela güzel gider beraber.
  • (bkz: patos critos)
  • soğanlı ruffles alır götürür.
  • bira her türlü cipsle gider abicim. neyin anket kafasını yaşıyorsunuz demek istiyorum.
  • fazla yağlı olmayan, iç baymayan, şişirmeyen cipslerdir. misal aşırı baharatlı, tuzlu ve yağlı doritos ağzınızın tadını öyle bir siker atar ki biradan zevk almazsınız. cips ne kadar hafifse o kadar iyidir biranın yanında, az tuzlu bir iki gıdım baharatlı olsun, birayı içirecek kadar susatsın yeter.
  • fistik bulamadin fistikli cheetos. onu da bulamadin git cay demle. bira-k bu isleri.
  • tuborg gold ile doritos nacho iyi gitmez, sonradan pişman olmanızı istemem.

büdüt: nacho yerine taco demişim.
  • zamanında bir doritos dippas vardı. az baharatlı, tadı kıvamı tam yerinde nefis bir cipsti. hastasıydım bira-dippas ikilisinin. şimdi kaldırdılar ne hikmetse bu cipsi. türkiye'de sossuz baharatsız mısır cipsi kalmadı, kötü oldu. şimdilik acılı doritos fena değil gibi ama çok yendiğinde de mideyi sikip atmak olası.