şükela:  tümü | bugün
  • çavuşoğlu'nun gazeteciye ayarı

çavuşoğlu, afrin'e yönelik zeytin dalı harekatı ve isviçre'de fetö ile iltisaklı olduğu iddia edilen bir iş adamının kaçırılmasında türk diplomatlarının rolü olup olmadığı konusunda soru soran bir gazeteciye tepki gösterdi.

gazeteci, çavuşoğlu'na afrin harekatının suriye'nin egemenliğine zarar verip vermediğini ve fetö şüphelisi iş adamını kaçırma girişimine türk diplomatlar dahil olup olmadığı konusunda 2 soru sordu. gazetecinin ismini ve çalıştığı yeri isteyen çavuşoğlu'na "yerel gazeteciyim" cevabı geldi.

çavuşoğlu sözlerinin devamında "biraz fetö'cü gibi gördüm sizi. fetö ağzı ile sorulan sorulara cevap vermem. afrin konusunda açıklamaları yaptık" dedi.

bu sabah şaka gibi geçiyor ya
  • ahaha işine gelmeyince fetö'cü gibi gördüm sizi.
    dünya size güzel amına koyayım.

edit: gazeteciye verilen tepki açısından değerlendirdim. sorduğu sorunun tartışma yeri burası değil bence.
  • dış işleri bakanı mevlüt çavuşoğlu'nun, kazakistan'da yapılan suriye konulu toplantıda afrin harekatıyla ilgili sorular soran yerel bir gazeteciye verdiği cevap. haber kaynağı linkte.

edit: link düzeltildi.
  • fettoşilerin türki cumhuriyetlerdeki yapılanmaları, faaliyetleri bilinmeyen bir şey değil.

bakanın şüphesi haksız değil.

tanım: soru cümlesi. verilen cevap ise belli değil?
  • güzel cevap vermiş. hem fetöcü gibi, hem de siyaseten bir soruyu yönlendirme ve kaçınma cevabı.
  • vay mk bir soru sormakla fetocu olabiliyorsunuz mikemmel ülke aq
  • feto'cu gibi gördüm sizi,
    gözlerim uzaklarda.
    tıkayim mi hapse sizi,
    silivri'de mamak'larda?

anonim
  • bu iyiymiş... cevap veremeyince fetö ağzı...
    ahahah e tanıyorlar tabi fetöcüleri de, şimdi hakkını da yemeyelim bakanın..
    sonuçta görür görmez tanıyacak kadar iç içeler heyy gidi çakal fetöcü
    sen kim e yutturuyon oğlum ?
    karşında senin yaşın kadar yıl fetöcülük yapmış adamlar var ahahaha.