şükela:  tümü | bugün
  • şu sıralar çok yakında etiketiyle duyurulan heyecanla beklediğim müstakbel sezen aksu albümü. albümde okay barış, ozan bayraşa, volga tamöz ve kıvanç k. gibi isimler mixlerini sunuyor. benim esas merak ettiğim sezen aksu'nun bu albüm için yeni vokal kayıtlar yapıp yapmadığı. eğer geçen albümün remix'inde olduğu gibi yapmışsa harika olur.

tanıtım videosu için buradan efenimmm
  • son zamanlarda sezen aksu'nun yayınlanan albümlerinden çok sonrasında çıkan remix albümleri seven birisi olarak bu remix albümünüde sevdim. sezen aksu'nun son 2 remix albümünde** olduğu gibi bunda da kıvanç kutlumuş* çok güzel remix aranjelerine imza atmış. öptüm remix'te okay barış ve emrah karaduman parlamıştı sonrasında güzel işlerde yaptılar. bakalım bu albümde de öyle bir olay olacak mı?

albümde bulunan parçalar sırasıyla şöyle:
    01 - canımsın sen (volga tamöz remix)
    02 - manifesto (kıvanch k. remix)
    03 - ihanetten geri kalan (okay barış remix)
    04 - hu hu (aytuğ yargıç & emre aşkın remix)
    05 - üfle de söneyim (bayrasa remix)
    06 - hakkımda konuşmuşsun (ali tolga demirtaş remix)
    07 - isyancı (bayrasa remix)
    08 - köz (bayrasa rework)
    09 - baba evi (ali tolga demirtaş remix)
    10 - ey benim çocukluğum (digihead version)
    11 - günaydın memur bey (ora & ventus remix)
    12 - manifesto (tarık ceran remix)
    13 - ihanetten geri kalan (armageddon turk mix)
    14 - koca kıçlı (genco arı remix)
    15 - üfle de söneyim (okay barış remix)
    16 - hu hu (ilker bayraktar remix)
    17 - ihanetten geri kalan (öğünç başara remix)
    18 - canımsın sen (kıvanch k. remix)
  • hakkımda konuşmuşsunadlı şahanenin daha da şahaneleşip, yeniden doğduğu albüm.
  • kadını albüm kapağında dr. frank n.furter`e çevirmişler ya.
  • ihanetten geri kalan - armageddon turk mix'e fena hâlde takılmış bulunuyorum!
    ve daha nicesine...
  • kivanch k'nın adeta şov yaptığı albüm.

manifesto'ya yaptığı mix adeta şarkının orijinalinden daha güzel olmuş. ilk kez bir şarkının remixini orijinaline tercih ettim.

zaten kendisini bu sene tarkan ve sezen aksu düeti olan ceylan 'dan da biliyoruz. adam yaptıkça yapıyor, helal olsun vallahi.
  • bir albüm olmuş ki, remix versiyonu orjinal versiyonundan daha başarılı.. eskiden şarkıcılar albüm çıkardıklarında, 3-5 şarkının remix versiyonunu da aynı albüme koyardı, sezen abla yine yeni bir ekol başlatır mı diye düşünmeden edemiyorum.

eeeeyyy tarkan duy bizi! bir de remix albüm çıkarırsan tadından yenmez! *
  • favorim: koca kıçlı (genco arı remix)