şükela:  tümü | bugün
  • adana'da bir kebapçıdır kendileri. kebabını denemedim ancak çok ciddi ciğer yapıyor bu adamlar. üzülerek söylüyorum mersin'in meşhur ciğercilerine bile biraz fark atmış durumda. üzülüyorum çünkü yıllarını yemek sektöründe profesyonel yiyici olarak geçirmiş olan ben denize, ciğerci bahattin'in kattıkları bugün tartışılamaz duruma gelmiştir.

şimdiden gideceklere bazı uyarılar;

- bahattin tarzı küçük değil, büyük parça ciğer yapıyor bunlar.
    - yağsız ciğer istemeyin, kral arthur olsanız alamazsınız.

(bkz: vay babayın kemiğine)
  • akşamları erken kapandğında kapısından dönmek zorunda kalırsınız. tüm o konsantrasyon kursağınızda kalır ve yaşlı gözlerle arkadanıza bakmadan gaza basarsınız. en yakın mekan bedo*'dur. kendinizi bedoya atıp o küçücük masasına dizleri kırıp oturur bi kaç şırdan atıp bedava bol sulu ayranı içer kalkarsınız. fakat bu da birbiçer'in boşluğunu dolduramaz. o bir porsiyon ciğerin eksikliğini hep hissedeceksinizdir.
  • sabahın 7 sinde gittiğinizde yan masada ellerinde bıçaklarla masanın üzerindeki koyunları doğrayan kanlı kanlı amcalara rastlayacağınız mekan. doğallığın bu kadarını içim kaldırmadı.
  • ocak başında oturup, önünüze dizilen şişleri lavaşa çekip, biraz kimyon ve soğan... ciğer ve bilimum diğer şişlerin tüketildiği tadına doyum olmayan mekan. bir porsiyon ciğer 10 lira yaklaşık 8 şiş.
  • yakında t.özalda açılacak yeni şubesiyle adanalılara hizmet verecek olan leziz ciğerci..
  • adana da gidilebilecek kahvaltı mekanlarından. sabah sabah ciğer deneyimini ilk kez yaşattı ve hayran bıraktı. lavaşın arasındaki enfes tattaki ciğer, damakta adana kebaptan sonra unutulmayacak bir keyif yaşatıyor.
  • güzel ciğer yapıyorlar ama daha iyisi için (bkz: sevgi ciğer)
  • ciğerini denemedim, kuzu şiş yok, burada da istanbul gibi dana şiş yapıyorlar.
    salataları mezeleri çok bol getiriyorlar ama biz akşam gittik ve her şey dışarıda çok beklemişti, artık domateslerin tadı gitmişti. ayrıca ocakbaşı lokantası olduğu için o kadar dumanaltı oluyor ki, içerde (hatta üst katta bile) göz gözü görmüyor,üstünüz başınız et ve yağ kokuyor.

adana kebap çok güzel eyvallah ama abartıldığı kadar mühim bir yer olduğunu düşünmüyorum. zaten adana'da hemen hemen her yerde adana kebap güzel, hatta istanbul'da yüzevler'de, köşebaşı'nda veya kurtuluş'taki adana ocakbaşı'nda kebaplar daha güzel.
  • dünya üzerinde yiyebileceğiniz en güzel ciğerin bulunduğu mekan. dumanlı, gürültülü, hareketli ve rahat ambiansı yemeklerin lezzetini hat safhaya çıkarmaktadır.

gün içinde istanbul a dönmeden önce uğramama rağmen şimdiden özlediğim mekan.
  • çoğu yerde ciğer yedim ciğerci bahattin, ankara'da ciğerci aydın, antalya'da ciğerci eyüp usta, yine 2 sene önce geldiğimde adana'da ciğerci bedo'da vs. tekrar geldiğim adana'da arkadaşlarım buraya getirdiler ve evrendeki en güzel ciğeri burada yedim tanelerin iriliği be araya konulan iç yağlar beni benden aldı bugün. adana'ya inince adana kebap yemeden önce buraya kesinlikle uğrayın, uğramayanı dövüyorlarmış.