şükela:  tümü | bugün
  • ...
  • beni taa 2003-2004 yıllarına götürmüştür. neydi o zamanlar çağrına çağrı ile cevap vermediği zamanlar kızardık, üzülürdük. günde ara zamanlarda sevgilin telefonuna çağrı bırakıyorsa "aklında" olduğunu düşündürür, hissettirirdi sana. ne saçma sapanmış şimdi düşününce ama yaşadık işte, evet!
  • zamaninda dahil oldugum güruh. neden yapildigini hala anlayabilmis degilim, sürü psikolojisine lanet olsun.
  • dassagi yenilecek nesildir. kendi sistemini kurmus nesildir. mutlu olmayi bir cagriya bile indirgeyebilmis nesildir. hele o son kontöru yakan yavsaga ne demeli. guzel gunlerdi be sozluk
  • bir mesajın 2 kontör olduğu zamanlarda aylık güç bela 100 kontör yükleyerek yaşam savaşı veren efsanevi nesil.

nerdeeee o zamanlar nerde şimdinin sms kampanyaları...
  • nokia 5110'numla katıldığım ayindir.
  • çok duygulandırdı beni bu başlık. ortaokuldaydım o zamanlar. telefona bir bakardım 25 tane çağrı. sonra çağrıları iade etmeceler. ne saçma lan telefonun olduğunu hatta üstüne üstlük telefonunda çağrı atacak kadar kontörün olduğunu bu kadar anlamsız bir şekilde dışa vurmak. şimdilerde de bu durum bilimum i-phone, tablet gibi cihazlardan yer bildirimi yapmak, ne yediğini, ne içtiğini yazmakla eşdeğerdedir ama değişen şey şimdiki zamandaki eşdeğerinin görgüsüzlük ve mide bulandırıcı olmasıdır.
  • telefonum olmaması münasebetiyle bi müddet içinde yer alamayıp yakından izlediğim nesildir. bazıları olayı çözmüştü ve sadece böyle ''dıt'' diyordu, nokta gibi çağrı bırakıyordu. telefonum olduğunda da modası geçmişti. kimseyi çaldıramadım ya la.
  • dahil olduğum nesildir, yalnız hiç yapmadım sadece şahit oldum bu olaya. bi bakıyosun en yakın arkadaşından bir sürü cevapsız çağrı. düşünüyorum da günümüzde biri böyle bişey yapsa, kesin başına bi şey geldi diye panik yaparız.