şükela:  tümü | bugün soru sor
  • trt'nin bir sakin, -hanfendi- türk halk müziği radyo sanatçısıdır... yersiz süslemelerle türküleri sefil etmeden, akustiği insanı dinlendiren berrak sesiyle bildiğimiz, kırşehir yöresini hakkıyla seslendirebilen bir kişidir gözümde...
  • belki farkina varmadan radyo 4 dinledigim cok olmustur ama coskun gula nin kalan muzik den cikan baglamada tezene tavirlari albumunde beni buyuluyen mukemmel seslerdendir.
  • bugünümü kendilerine ayırdım. bağlama ve ud çalan, bir çok eseri notaya alarak literatüre ciddi katkılarda bulunmuş, her yörenin türkülerini bîhakkın icra eden, eskilerden ama nazarımızda daima makbul olan, kıymeti bilinmesi gereken bir sanatkârdır.

ayrıca türküleri söylerken takındığı ağır abla tavırlarına kurban oluruz.

http://www.youtube.com/…ucutmyb3tm4&feature=related
  • trt ankara radyosunun bugün kaybettiğimiz emektar ses sanatçısı. toprağı bol olsun.
  • varlığımızın en büyük gerçeğini ve gerekçesini bize tekrar hatırlatmıştır. o nedenle ölmemiş, bir şekilde yer değiştirmiştir. yattığı yer değil nur olsundur.

yürü bre yalan dünya
  • ne acı ki kaybettik kendisini. ruhu şad olsun. genç denilebilecek bir yaştaydı.
  • akşam akşam yüreğime taş gibi oturan haber.. bir büyük ustayı daha kaybettik.. nur içinde yat hocam..
  • ölümüyle beni kendimden utandırmış bir ulu çınardır.

sözde türkü seven, dinleyen biri olarak kendimi tanımlayan ben, ölümüyle kendisinden haberdar olmuş, dinlemiş, ne denli büyük bir ses olduğunu farketmiş ve yaşarken kendisini tanımamış olmaktan ötürü kendimden utandırmıştır.
  • çocukluğumda evde gün boyu çalan radyodan sürekli duyduğum isim. toprağı bol olsun.
  • coşkun güla ile birlikte öğretmenden öte bir insandı benim için kendisi. üniversite için il dışına çıkma, iş için istanbul'a taşınma falan derken pek ayıp edip arayı açtık.

ölüm haberini alınca da çok utandım kendimden, yalan yok. allah rahmet eylesin hocam. affet beni. telefonla bile aramadım, özrüm yok.