şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: 1ce)
  • bu isimde minik bir kuzen vardı da, "ama ben 1 c'de değilim 1 d'deyim" diye yaygara çıkarmış idi, koparmıştı beni.
  • en yaygin sorgusu $u $ekilde olan isim:

- senin adin neydi bu arada?
    - birce
    - kac ce?
    - hrr.. birrce..
  • cogunlukla hollandalilara calisan bir turizm sirketidir.
  • vasdestek grubunun unimesaj manyagi biricik kralicesi
  • vas gurubumuzun meda-i iftiharı...um uzmanı sevgili arkadaşımız...hepimizin öğreten insanı..:)))
    saygılar sensei...
  • uzun zamandir gorusemedigim portakalla ortak cocukluk arkadasim. **
  • -bir ce
    -iki be
    -uc de

test sınavlarda kopya cekerken karsılasılması muhtemel komedi..
    (bkz: igrenc espriler)
  • cocuklugumdan baslayarak 2-3 sene oncesine kadar ki her anımda yanımda olan guzel kadın... o derin sessizliginde,dudaklarından tek bir kelime dokulmesi icin beklerken herkes,bense gerek duymazdım buna;cunku kucucukken bile gozleriyle konusurdu bu kadın...sonra kelimelere bogdu beni,yagmur gibi yagdı ustume,hayatım boyunca susmayacak ve o ses hep kulaklarımda olucak sanırdım.ben sustum,o konustu...ben sustum o daha da cok konustu...ben sustum o da bıktı artık konusmaktan.yorulmustu her seyden...halbuki ayakta kalmayı ogreniyorduk;ama sanslıydık cunku biz yalnız degildik.bizdik.seneler ilerledikce korkutmaya basladı bu kadının gozleri,bakamazdım;cunku isyankardı;cunku acı vardı;cunku yasadıklarına karsı savası sadece orada gorulebilirdi;ama o hep kızardı,dinlenmedigini sanırdı.bilir miydi ki o zamanlara dair aklımda bi tek onun anlattıklarının,onunla konustuklarımızın,onunla yaptıklarımızın geriye kaldıgını...onu hatırlamak icin hafızaya gerek olmayan,insanın icine isleyen kadın.simdi yagmur dindi ve sen de buyudun,ben de...
  • first fm de yayınlanan pazarlık adlı programın sunucusu.