• eğer birazcık formdaysanız önce 100 metre kadar kaçın. 50 metreden sonra rakibiniz çok yüksek ihtimalle nefes nefese kalacaktır.

ondan sonra istediğiniz tekniği kullanarak bir bir dövebilirsiniz. bir süre kick boks yaptım ve bana kattığı en önemli şey kondüsyon oldu. şu an bir kavga durumu olsa önce 100 metre koşarım, merdiven bile çıkamayan sigara içen hareketsiz apaçilerden 20 tanesini döverim.
  • açilin uzmani geldi. dogru pozisyon almak en onemlisidir.

tum savunma tekniklerinde ilk duruş sizi hem savunma hem saldirida avantajli hale getirir.

2 kisi rahat dovuluyor. ama eger karsinizda 3 den fazla kişi varsa 3 farkli noktadan saldiri gelebilecegi icin savunma tekniginde 3 lu parabolik duruş size inanilmaz avantaj saglamaktadir.

1 yil kadar ju-sanitsu öğretisi almiş biri olarak bunun kaba tarifi şu, kolun birini hafif yukari kiviriyoruz. dirsek kesinlikle guclu durmali ama esnek kalmali, sag kol yere dogru açi yapmali. dizleri kuvvetli ama esnek tutmaliyiz. ptlayici guc icin esneklik cok onemli ama biraz kivrik olmalidir. vucut biraz öne yatik olursa kuvveti cok daha seri şekilde iletiriz.

yaklasik goruntu şu, bunu en seri şekilde uygularsaniz karşinizda kaç kişi oldugu asla onemli degildir.; http://www.clipartbest.com/…s/pc5/78o/pc578oeki.gif

saygilar.
  • kalabalık grubun ortasına geçin, duvara yaslanmayı bırakın ve haggar babanın hareketini yapın.

haggar tekniği

ellerinizi yumruk yapıp kendi ekseninde dön baba dön. yerde duran yiyecekleri de almayı unutmayın, enerjiyi fulleyin.
  • libya'da bir şantiyede kalabalık bir amele grubundan (bkz: adıyamanlılar) yediğim dayağa ve sonucuna göre engelli koşu sanatından bolca teknik içerir. süper mario stili ile bolca hoplaya zıplaya henüz ayaklar kırılmadan sıvışmak en iyisi.
  • en kralı ve etkilisi için :

(bkz: glock 21)
  • toplum için sanattır. sanat için sanat olmadığı kesin. bunlara neden sanat dendiğini anlayamam ben.
  • yemek buldun ye dayak bulun kaç felsefesi unutulmadan icra edilmelidir.
  • etrafınızı cevirmiş üç kişi ile birden dövüşebilme üzerine kurulu tekniklerdir. karşınızda ne kadar çok kişi olursa olsun, sadece üç tanesi sizin çevrenizi efektif olarak sarıp yumruk atma mesafesine gelebilir.

teknikleri iyi uygulayabilen bu konuda tecrübeli kişiler için 3 kişinin arasına dalmak ile 10 kişinin arasına dalmak hemen hemen aynı şeydir. hemen hemen diyorum çünkü 10 kişiyi indirmek daha uzun zaman ve daha fazla kondisyon gerektirir, ancak işin temelleri aynı. ayrıca kaçma imkanı varsa her zaman değerlendirilmelidir, bir kaza yumruğu ile her yer kararabilir.

ben bu teknikleri biliyormuyum peki? zerresini bilmiyorum. adını hatırlamadığım bir belgeselde izlemiştim bir zamanlar. israil askerleri ile ilgiliydi.

edit: arasına dalmak kelimesini kullanarak yanlış anlaşılmışım galiba. adam on kişiden kaçmıyordu ve hepsini benzetiyordu anlamında yazdım. ama asla etrafını kuşatmalarına izin vermedi. taktiksel geri çekilme ve panter çevikliği ile geleni yere serdi anında.

osmaniye osmanlarindir adlı arkadaş bilgilendirdi. savaşçı geri kaçarken, kovalayanların hızları farklı farklı olduğundan biri diğerinden hep önce yaklaşır ve o önce yaklaşan indirilirmiş. bu tekniğin adı da ishin shishi olarak geçiyormuş. bir de çevreniz kuşatılmışken kullanılan musashi diye bir teknik varmış.
hesabın var mı? giriş yap