şükela:  tümü | bugün
  • tuna kiremitçi nin kendi halinde adını taşıyan ilk albümünden bir parça...

birden geldin aklima

sen yağmuru çok seven küçücük şey
    ben kendine geç kalan bir adam

beni sevmesen de görmesen de hayat sürerdi yine
    ama kendimi sevmezdim şimdiki kadar
    beni seçmesen de yok desen de güneş doğardı yine
    ama gülmeyi bilmezdim şimdiki kadar

birden geldin aklıma
    yakıverdin ışıkları
    hayret ettim kalbime bazen
    mutluluktan

sen kalbime denk gelen küçücük şey
    ben kendini aşk sanan bir adam

(bkz: copy paste değil alın teri)
  • kumdan kaleler tadını özlediğimi farkettiren güzel şarkı. tuna kiremitçi de keşke hep adını ilk duyduğum şekilde, kumdan kalelerin solisti olarak kalsaydı...
  • sena şener ile söylemiş tuna kiremitçi beyimiz güzel de olmuş
    birden geldi aklıma
  • seni kızaklara bindirip yollamalıydım. gemiyle gittin. beni bırakıp yollara. çanakkaleliydin, gelişin, bir misafirlikten öte değil. sen tekirdağlı değilsin benim gibi. aramıza bir de köprü dikeceklermiş, bu engeller bizi yıldıramaz artık. köprüleri de aşar geliriz. atlarımız var ikimiz de yalnızız. buradan çıkıp yollara düşmemiz, kayıklara binip gelişini engelleyemezdi. beni bırakıp gidişini kutlayalım istedik bir gün içip. yıkıldığını gördüm sonra, sevgilin terketmiş. o manisalı seni yalnız bırakıp konyalının kollarında erimiş. sivaslıydın aslında, esmerdin, tenin soğuk beyaz, sarışın bir tekirdağlısın. bense bir istanbullu değilmişim gibi yapıyorum senin yanında. en son beni bıraktığın gece sana kızmıştım. içkili içkili geldin sen de. susup müzik dinledik telefondan. çılgın atışımız yalan değildi, altı bira içerdim en az, sen üç bira içerdin
  • sena şener'in tatlılıktan öldürdüğü şarkı. nedense çok umutlu hissediyorum dinledikçe, sanırım anlattığı aşk tadı benimkine oldukça uyduğu için. böyle şeylerle gelin bize, güzel şeyler bunlar.

sen yağmuru çok seven küçücük şey
    ben kendine geç kalan bir kadın

beni seçmesen de yok desen de ateş yanardı yine

birden gelin aklıma
    yakıverdin ışıkları
    mutluluktan (x2)

sen kalbime denk gelen küçücük şey
    ben kendini aşk sanan bir adam

beni seçmesen de yok desen de güneş doğardı yine

birden gelin aklıma
    yakıverdin ışıkları
    mutluluktan (x6)
  • oha ne biçim de olmuş dedirten bir şarkı.

atarlı giderli "kimsin ki sen, küçük dağları ben yarattım" veyahut "peşinden koşuyorum tülay eve dön" gibi sıklıkla görülen zorlama şarkılarının aksine doğal, akıcı, mutluluk verici bir şarkı olmuş. tuna kiremitçi ve sena şener uyumu tuna kiremitci'nin diger arkadaşlarından daha fazla olmuş gibime geldi.

efendim mutluluk kavramina artik ulasilamayan bu gunlerde mutlu şarkısı üreten bu ikiliye tesekkur ederim.
  • cok ama çok acayip bir şarkı.

bir de, senin nasıl bir sesin var sena şener, bu ne güzel sestir, bu ne fantastik yorumdur, bu ne tatlılıktır yareppilalemin.
  • pazartesiye bu şarkıyla başlayınca hafta çabuk bitiyor. kesinlikle denedim.
  • son yılların en iyi şarkılarından biridir. müzikalite olarak.
  • tuna kiremitçi'nin 90'ların sonu, 2000'lerin başı yaşar'ından sonra bir türlü dolmayan -hatta yaşar'ın kendisinin dahi dolduramadığı- pop tarzı romantik prens koltuğu için en büyük aday olmasını sağlayan şarkılardan biri.