• tuna kiremitçi nin kendi halinde adını taşıyan ilk albümünden bir parça...

birden geldin aklima

sen yağmuru çok seven küçücük şey
    ben kendine geç kalan bir adam

beni sevmesen de görmesen de hayat sürerdi yine
    ama kendimi sevmezdim şimdiki kadar
    beni seçmesen de yok desen de güneş doğardı yine
    ama gülmeyi bilmezdim şimdiki kadar

birden geldin aklıma
    yakıverdin ışıkları
    hayret ettim kalbime bazen
    mutluluktan

sen kalbime denk gelen küçücük şey
    ben kendini aşk sanan bir adam

(bkz: copy paste değil alın teri)
  • kendi rızamla tuna kiremitçi'yi övdüğüme ben de inanamıyorum ama, hayret verici derecede güzel şarkı. tesadüfen denk geldim -ki pek yeni bir şarkı da değilmiş oysa, saatlerdir çevirip çevirip dinliyorum.

olmuş, valla çok da güzel olmuş.
  • cok ama çok acayip bir şarkı.

bir de, senin nasıl bir sesin var sena şener, bu ne güzel sestir, bu ne fantastik yorumdur, bu ne tatlılıktır yareppilalemin.
  • nazim hikmet'in "ben sensiz de yasarim, ama seninle bir baska yasarim" dizelerinin bir sarki olarak vucut bulmus hali olan parcadir.
  • meali, "hiç aklımdan çıkmıyorsun" olan cümle.
  • bir insana kendini açma şarkısıdır, hiç yoktan içime balonlar kaçıyor bu şarkıyı dinlerken..

"beni sevmesen de görmesen de hayat sürerdi yine
    ama kendimi sevmezdim şimdiki kadar"
  • tam bir "yeni aşık oldum, midemde kelebekler var" şarkısı. dinlettiriyor, çok güzel olmuş.

ayrıca youtube'da yorumların birinde 'tuna kiremitçi sadece gülüşüyle bile kız tavlayabilir' yazmışlar. doğru valla, o gamzeli gülüşte şeytan tüyü var. ben bile iki dakika daha fazla muhabbet etmek isterdim.
  • bu şarkıyı işten keko bir elemanın arabasında duymuştum. arabada şarkıyı beğenince "lan ben bu adamla nasıl aynı şarkıyı beğenirim" diye önce bir sorguladım, sonra eve geldim youtube'dan bir daha dinledim. yine hoşuma gitti. hala dinliyorum arada. sözleri falan güzel. tuna kiremitçi ile ilk defa ve sadece bu şarkıda gördüğüm hatun da güzel uyum yakalamış. hoş.
  • çok tatlı şarkı. insana aşık olma ya da varolan aşkını önemseme hissi veriyor. bi de hem eski hem yeni gibi bir soundu var. sena şener düeti çok güzel.
  • kumdan kaleler tadını özlediğimi farkettiren güzel şarkı. tuna kiremitçi de keşke hep adını ilk duyduğum şekilde, kumdan kalelerin solisti olarak kalsaydı...
hesabın var mı? giriş yap