şükela:  tümü | bugün
  • zaman zaman gelen düşüncedir. ne kadar güzel bir hayat yaşarsam yaşayayım sonunda ölüp hiç olacağım hissidir. genellikle uzun geçen gecelerin ardından gelen bir hissiyat olsa da zaman zaman uçak yolculuklarında da ya şimdi uçak düşse ölsem ne yaparım şeklinde kendisini gösterir. işin içinden çıkamamak da cabası. maalesef ki buna bir çare yok hepimiz öleceğiz ve öldükten sonrası için de beni tatmin edici bir cevap yok. bu durumda yapabildiğim en iyi şey bu fikri kafamdan atmak oluyor.
  • hayata bazen anlam katan bazen de içindeki tüm anlamı emen tek olgudur. kişinin zihnini her gün ziyaret ederse eğer kişiyi ya uyuşukluktan çıkartarak sonraki gün için motive eder ya da tamamen çaresizliğe ve nihilizme iter.
  • kimi zaman rahatlatır, kimi zaman sıkıştırır, kimi zaman çaresiz hissettirir.

yani aklınıza ölüm geldiğinde ne hissediyorsanız, tam zıttı yaşarkenki hayatınızdır.
  • mutlaka bir gün haklı çıkacak olan düşüncedir.
  • ölüme kurtuluş olarak bakmaya başladım artık, ardı arkası kesilmeyen dertlerden tasalardan. daha çok hatırlamak için boş zamanlarımda mezarlıkta takılmayı düşünüyorum.