şükela:  tümü | bugün
  • eninde sonunda gideceğim düşüncesi, işsizlik ve getirisi olan bunalım eşliğinde kapımı çalan istek.

sadece, ama sadece askere gitmek istiyorum.

girmem gereken sınavlar, eğitimim, gelecek kaygısı bok püsür... sadece askere gidip bot bağlayasım var şu an. yani işin komik yanı ben bağcık bağlamayı da bilmem.

neyse.

sağlam bir dayak yersem kendime gelirim diye düşünüyorum.

silkin beni ya,

biri beni silksin.
  • 2016 aralık ayında yaptığım eylem. daha sonra şubatta altı aylık kısa dönem asker olarak kurtuldum. öncesinde ha bire gitsem gitmesem ikilemi. gittik de ne değişti hala bilmiyorum. zaman ve para ısrafıydı.
  • bizzat benim yaptığım harekettir. pişman olacağınızı sanmıyorum. hayatınızda hiç yaşamadığınız bir ortama girmek, orada iyi kötü anılar biriktirmek ve bitirdikten sonra da sivil hayatın kıymetini anlamak için yapılmasını tavsiye ederim. tabii ki askerdeyken çokca kez küfredip tecili bozmaya karar verdiğiniz güne lanet okuyacaksınız. ama her şey gibi askerlik de biter ve geriye ileride anlatacağınız bolca anınız kalır. vatan borcu olması da ayrı bir tarafı tabii ki. en iyisi de gençken gitmek.
  • bakmakla yükümlü olduğunuz bir aileniz varsa bunu bile yapamazsınız.
  • "askerlik parayla olacak diyorlar hazır bedavayken hemen gidip yapayım" diyen adamın amcaoğlusunun isteğidir.
  • osman pamukoğlu - kan uykusu belgeselini izledikten sonra geldiyse olağandır.
  • bu hafta içinde yapacağım eylem.

yapacak çok bir şey bulamadığımdan en iyisi vatani görevimi yapıp, askerlik borcunu ödeme düşüncesindeyim. yedek subay olarak görevimi yapmayı çok istiyorum. askerlik konusunda kendimi en kötü şartlara hazırladığım için, bir şekilde geçecek diye düşünüyorum. her şeyin hayırlısı.
  • 2005 baharinda aklima esmis, iki gun sonra teslim olmam gerekirken, ertesi gun pazar siktir et deyip pazartesi teslim olmustum. amk sanki devlet dairesi de pazar gunu kapali olacak.
    gerci ilahi adalet mi artik bilmiyorum ama 1 gun gec katildigin askerligi, terhis zamani geldiginde tesadufen uygun konvoy olmadigi icin 2 gun gec terhis olarak tmi alarak bitirmistim. iyi ki de oyle olmus yoksa o 1 gun eksiklik cok canimi sikardi.
  • 2012 senesinde geldiğinde uygulamış olduğum istektir.

pişman mıyım? kesinlikle değilim.

cep telefonundan ayrılma zamanım gelmişti. hayatımda kafamın bu kadar rahat olduğu bir dönem daha yaşamadım. özellikle acemi birliğinde bu rahatlığın doruğundaydım.

o günleri çok özlüyorum.