şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: bird of prey)
 • bir wilbur smith romani.1667 yılının güney afrikasında altın yüklü bir gemide gecen olayları anlatır.
 • the wb de yeni batman "spin-off*" bir tv programi.
 • içinde batgirl 'ü, celina kyle ve bruce wayne'in kızı huntress'ı bulunduran cici dizi.

  batman'in badlands sonrası hali olduğunu düşündüğüm dizi. zira gordon* sakat ve tekerlekli sandalyede, şehrin adı new gotham ve batman emekli olmuş durumda.
 • amerikalıların moron warner bros yetkililerinin denyo olduğunu kanıtlayan dizi.

  farscape'in yayından kalkmasından sonra genre dünyasına ikinci bombayı indiren dizi.

  yayından kaldırılacak ve devamı çekilmeyecek olan dizi.

  wb yetkilisini dinliyoruz:
  jordan levin is talking about the network’s decision to shoot down birds of prey:

  levin quotes, "we think we can attribute the erosion of birds of prey, quite frankly, to a failure of execution. we think we had a very strong concept and just failed to execute it, and audiences abandoned the show as a result."

  the show started off with an audience of 7 million and dropped to an average of 5 million. the wb’s angel will move to the wednesday night slot in january to replace the cancelled show.

  yani "aslında çok güzel bir konseptimiz ve hikayemiz vardı fakat beceremedik, elimize yüzümüze bulaştırdık. sonuç olarakta izleyicinin ilgisini yitirdik."

  birds'ü sadece amerikada başladığında 7 milyon kişi izliyormuş. şu an ise beş milyonda olduğu için kaldırma kararına gitmişler.... dizinin yerine de skindirik angel'ı koyacaklarmış.

  sevenlerine geçmiş olsun.
 • yirtici kuslar

  ayrica star trek teki klingonlarin gemilerinin cogul hali
 • amiga da oynadığım tek uçuş similasyonu.real mode da oynandığında birden irtifa kaybederseniz veya hızla yükselirseniz g çekiyor(bkz: g cekmek),ekran kararıyor veya kızarıyordu,bunun dışında otomatik pilota bırakıp belirlediğiniz waypointlere doğru yol aldığınızda mini bir demo çıkıyordu.oyunun başındaki görüntüler ve müziği de aklıma kazınanlardan.
 • filmi cevirilmesi gereken basarili bir wilbur smith romani
 • aynı zamanda bir blue heelers bölümü.
 • bi' kaç yıl önce izlediğim, bugün her nedense aklıma düşmüş olan dizidir. dizi hakkında söyleyebileceğim şeyler ise, fikrin oldukça güzel ama işlenişinin vasat olduğudur. orijinal dc comics serilerinden biri olan birds of prey'den uyarlanan bu hikaye tam olarak çizgi romandakiyle aynı değildir.

  şöyle ufak bi' sinopsis vermek gerekirse; batman'i alt edemeyen joker, batman'e zarar vermek için onun yakınındakileri hedef alır, önce batman'in uzatmalı sevgilisi catwoman'ı öldürtür, ardından da batman'in sidekicki batgirl'ü sakat bırakır. catwoman'ın ölüşünden sonra batman inzivaya çekilir ama belden aşağısı felçli olan eski batgirl, yeni oracle barbara gordon suçla savaşmaya devam etmekte kararlıdır, selina kyle'ın bruce wayne'den olan ve batman'den gizlenen kızı helena kyle'ı annesi öldükten sonra evlatlık edinen oracle, helena'yı da kahraman olarak yetiştirir, böylece huntress olarak suçla savaşmaya başlar. sonra bir diğer süper kahraman black canary'nin kızı dinah, davetsiz misafir olarak aralarına katılır, öte yandan sürekli ortaya çıkan gizemli bi' psikolog dikkatleri çekmektedir ve bu esnada olaylar gelişir.

  hikaye bu şekilde ama göze batan şeylerde var, metahuman olayı ile gotham'ın new gotham olarak anılması. özellikle metahuman olayı, diziyi nerdeyse heroes'a dönüştürmüş. bunun yanında da şöyle bi' saçmalık var ki kahraman karakterlerin kahramanlık yaparken maske takmayıp, ordan oraya zıplayıp durmaları. bu işler maskesiz olmaz kızım, bi' babanı örnek al. bi' de şu var dc universe denen süper renkli evrende o kadar çok karakter varken düşman olarak sadece clayface ile lady shiva'yı görmemiz. en azından arada bi' bruce wayne falan görünür cameo olarak, neyse ki alfred* var.

  kısacası, iyi işlenseydi en az smallville kadar başarılı olabilicek bi' diziymiş ama warner bros, daha da özen göstermek yerine projeyi bitirme kararı almış. sağlık olsun.