şükela:  tümü | bugün
2122 entry daha
  • 1000 tl birikmişim vardı sistemde getiriler falan uçmuş sürekli eksideyim anlamadım bu işi ben hangi fonu kullanıyorsunuz bir yesillendirin.
  • yalan yanlış yorumlara kulak asmayın. bireysel emeklilik sistemi iyidir.
  • portföyün yarısı altın fonunda, iyi getiri sağladı. gider, işletim kesintisi almayan bir bes var mı merak etmekteyim
  • şimdi senin bir paran var. 1000 lira diyelim. bunu kendin değerlendirebilirsin, ama iradesizin teki olduğun için parayı harcama ihtimalin çok yüksek.

yada lui amcaya verirsin. ve o parayı senin için saklar. değerlendirir.

bireysel emeklilik sistemi, ben her ay altın alıp kenara koyamayacak kadar aptal ve iradesizin tekiyim deme sistemidir.

sizin verdiğiniz para ile bireysel emeklilik şirketleri, şirketi döndürüyorlar. koca koca plazalarda oturup bir sürü çalışana maaş, yöneticilere prim filan veriyorlar.

siz de neden kar edemiyorum diye merak ediyorsunuz.

ha evet bireysel emeklilik sistemi iyidir. bireysel emeklilik şirketleri için çok iyi bir gelir kapısıdır.
  • ezbere konusanlara inanmayin. bireysel emeklilik sistemi ile yilda %45 lere varan kar elde edebilirsiniz.

atilla yeşilada bireysel emeklilik sistemini öneriyor:

link

(bkz: adamın gol diyor)
  • altına bağlayanların vurduğu sistem. düşünsene 1 yıl önce altın 200 lira civarındaydı şu an 335 lira.
  • altın fonunundan daha fazla kar elde ediliyor mu acaba?
  • özetle; özel şartlara tabi bir fon sepetidir.
  • vakıf emeklilik sisteminden anlayan bir suser beri gelsin hele bişey sorucam. şimdi benim cüzi bir bes sözleşmem var yüzde yüz altın fonunda. 1 yıldır da altın iyi yükseldi maşallah biraz kârım var. şimdi borsa baya düştüğü için yükselir umuduyla fonumu altından çekip borsaya yatırmak istiyorum. bu hareket mantıklı olur mu? hisseden şundan bundan anlamadığım için direkt bist100'e yatırmak istedim. öyle bi seçenek göremedim, hisse senedi diye bi seçenek var. bu bist100 mü oluyor başka bi şirket vs. senedi mi? aselsan mağduru gibi ortada kalmayayım sonra.
  • olm paranız varsa iban atayım bana yatırın ben yiyeyim.

ben size bunun için dua ederim. bireysel emeklilik şirketleri dua da etmezler.
15 entry daha