şükela:  tümü | bugün
  • daha önce başlık açıldı mı bilmiyorum aramaya da inandım ama bulamadım.

bireysel emeklik hürriyet haberi

akşam haberi

zorunlu olacağına dair haber?

haberlerden anladığım kadarıyla, işe başladığınızda giriş zorunlu olacak ama ilk üç ay sonra çıkmak isteme hakkınız olacakmış. çalışmalar devam ediyormuş. (bkz: mehmet şimşek)

edit: daha önce dikkat çekmemiş ama bir de imf'nin bunu talep ettiğine dair rrphzz nickli suser şu başlığı açmış: (bkz: bireysel emeklilik zorunlu olsun)
  • ahahahah buna gülünür işte.

bireysel emeklilik çok güzel sistem diye başımızın etini yiyenler gelsin şimdi bişey sorucam.

devlet zorunlu olarak bizim iyiliğimizi düşünerek bize para kazandırmaya mı çalışıyo şimdi.

valla hiç güleceğim yoktu. benzinden %80 vergi alınması ne kadar bizim yararımızaysa bu bes sistemi de o kadar yararımızadır. paranızı çar çur etmeyin böyle saçma sistemlerde. gidin 3'e bölüm faize, dolara ve borsaya yatırın emin olun 10 sene sonra bu sisteme göre kat ve kat daha fazla kazanmış olacaksınız.
  • bes kimin işine yarıyor sorusunun cevabına götürür.

devletin %25 katkı cilasıyla parlatılan besin bir yatırım aracı olarak performansı o kadar kötü olmalı ki, insanlar yönelmeyince zorunlu hale getirerek finans sektörüne kaynak yaratarak halkı biraz daha vergilendirmeye çalışıyorlar.

yazık oğlum bu millete, hangi noktada isyan edecek diye eşiğini mi yokluyorsunuz?
  • akıllara işsiz evladın ailesinden haraç toplayan bir ortadoğu devletini getiren uygulama.
  • ise baslarken bes hesabi acilmasini ve ilk birkac ay bu hesaba yatirimi zorunlu tutacak bir uygulamadan bahsediliyor. usenip hesabini kapatmayanlarin da sistemin kazanci olmasini planliyorlar sanirim. bes'ten istenen verim alinamadigi icin boyle uygulamalarla ugrasiliyor.

--- spoiler ---

bireysel emekliliğe "otomatik" katılımı sağlayacak bir düzenleme yapmayı düşündüklerini bildiren şimşek, "yine gönüllülük esasında olacak. bir zorunluluk olmayacak. fakat herkes işe başlarken, bireysel emeklilik sistemine girecek. en az bir 3 ay örnek olarak söylüyorum, orada duracak. çıkmak isterse çıkabilir. bunun da ciddi bir şekilde tasarrufları artıracağını düşünüyorum" diye konuştu.
    --- spoiler ---
  • anaplaşma başlamıştır. yakın geçmişte k.e.y ödemeleri rezaletinden sonra yine bir dayatmacı tasarruf çabası...
  • akla üniversitelerin zorunlu seçmeli ders saçmalığını getirmiştir.
  • 2. adım kıdem tazminatının anasının zikilmesidir!
  • bu miletin amına koyacağız'ın misyoner pozisyonundan sonra bir de finansör pozisyonunda denenmesidir.
  • benim teorim şöyle:

baktilar ki millet uyandı, ayaküstü öpüldüğünü fark etti. patir patir sistemden ayrilmalar basladi.
    bunu engellemek isteyen üst akıl devreye girdi ve böyle bir zorunluluk getirildi.