şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mutluluk cubugu taktirma.. erkekligini garanti altina alma.. götü koruma.. at avrat silah üçlüsünü tamamlama..
  (bkz: bireysel silahsizlanma)
 • dedeman ailesinin sonuna kadar karsı cıktıgı durum.
 • neden? ve keşke! sözcükleriyle dolu kayıpları beraberinde getiren ve umut dolu beyinlerin bi anda her şeyden habersiz bir şekilde yok olmasına neden olan dünyada varolabilecek en gerizekalıca uygulama.. "ama ama kendini nasıl savunucam" manyaklarına olayın özünün tartışılması gerektiğini hatırlatmak gerekir.
 • sistem bizi koruyamıyorsa bizim kendimizi korumamız durumu...
  ama sonuçta herkes silahlanacağı için bu sefer de sadece ölüm oranının artması ve kötünün hayata devam edip iyinin ölmesi şeklinde bir sonuca varılabilinir...

  en temizi :
  (bkz: küresel silahsızlanma)
 • (bkz: #7778601)
  (bkz: #8058102)
 • havaalanlarında "tabanca deski" olalı beri feci bir artışa geçtiğini düşündüğüm magandalık kurumsallaşması.

  ayrıca şöyle bir anımı da paylaşmadan geçemeyeceğim:
  "bir nedenden dolayı ani bir hırsız korkusuna kapılan biri 3, diğeri 7 yaşındaki kızlarına bir baba şöyle der: 'merak etmeyin. benim silahım var!' kızlar illa da babalarının silahını görmek ister. bu sefer adam da ne desin; 'gizli bir yerde' der. bu cevap üzerine kızlar babalarının pantolon fermuarına saldırır."

  olayın kendisi feci zaten. o değil de, gerçekten bir gece vakti eve hırsız girse kızlarına ne diyecek bu baba sorarım ben bu baba adam kılıklı magandaya.

  ruhsatlısı ruhsatsızı ile sürekli 3. sayfa haberi oluşturan bireysel silahlanma bildiğim kadarıyla karadeniz bölgemiz ve sapanca'da yüksek oranda kanayan bir yaradır.
 • aslı toplumsal silahlanma yada daha doğru bir söyleyiş ile örgütsel silahlanma olayının istatistikler yansıyan durumu. bu daha cok demokrasiyi araç olarak gören gurup örgüt bireylerinin yaptığı işlemdir. merkezi yerden gelen talimatla silahlanır tekvando karate kurslarını doldururlar.
  demokrasiden faydalanıp demokrasiye sövmek gibi bir eylemdir.
  bazan da arada 3-5 maganda cıkar düğünlerde ateş eder.
 • son günlerde "sayın" başbakanın savaş açtığını iddia ettiği konu.. ilginçtir ki "sayın" başbakanımız rte bu savaşı açarken, en büyük desteği "sayın" partililerden, -ki bunlar "sayın" başbakanımın konvoyunu ellerinde akreplerle, beylik ruger'leriyle şenlendiren "sayın" partililerdir- , düğünlerde havaya ateş eden "sayın" bakan ve milletvekillerinden alıyor.. "sayın" başbakanım, hani sayamadıysanız buyrun birlikte sayalım....
 • kovboyların attan düşme sebeplerinden biridir.
  * atlantis (ara: attan düş*)leri