şükela:  tümü | bugün
  • hazine ve maliye bakanı berat albayrak, "ekonomik istikrar kalkanı adımları kapsamında tüm kurumlarımızla, vatandaşımızın ihtiyaçlarına destek olmayı sürdürüyoruz. bu kapsamda kamu bankalarımızla aylık 5 bin tl’nin altında geliri olan tüm vatandaşlarımız için temel ihtiyaç desteği’ni devreye aldık." açıklamasında bulundu.

örnek ödeme tablosu;

kredi tutarı toplam vade ödemesiz dönem taksit tutarı
    10.000 36 ay 6 ay 376.- tl
    albayrak, "vatandaşımızın ihtiyaçlarına destek olmayı sürdürüyoruz." dedi.

https://www.takvim.com.tr/…ne-iliskin-flas-aciklama
  • görende faizsiz veriyor zanneder. faiz oranına bakmadın galiba.
  • temel ihtiyaçla, kredinin ne alakası var kardeşim?
  • üst edit; arkadaşlar 30 ay boyunca ödeme yapılacak. 36 ay değil. damadın paylaştığı görselde sağda yazıyor.

çekilen kredi; 10.000 tl
    ödenen para; 30*376=11.280

sorarlarsa faizsiz dersin.

öyle kuru kuru dünyanın en güçlü ülkesiyim demekle olmuyormuş demek ki.

büyük ülkelerin hepsi sokağa çıkma yasağı verip bütün vatandaşına asgari ücret ödemesi yapıyor, bizimkiler de kredi çektirip bankaları zengin etme derdinde.
    ne oldu ehonomimiz çoh eyi mart şubattan daha iyi olacaktı damat bey?
    lafla peynir gemisi yürümüyor değil mi?
  • bir diğer müjde için (bkz: çalışanlara 1825 lira maaş desteği müjdesi)
  • 1 nisan şakasıdır.

destek şakası
  • ihtiyaç deyince ben de, mağdur olan vatandaşa yardım edilecek sandım. bildiğimiz banka kredisi desene sen şuna ya.
  • kimlik, ehliyet ve pasaportu vatandaşına parayla satan güzel ülkenin son icraatıdır. yeni bir özelliği daha oldu: temel ihtiyaç desteği olarak vatandaşına kredi veren ülke.
  • böyle sikindirik paketlerle krizi iyi idare edemezler... , garibanı aç bırakmaya devam ederlerse, millet yokluk kaosuyla bu varaklı islam zenginlerini yağma eder, kıçlarında don kalmaz....

kredi ne yahuuuu kredi ne?