şükela:  tümü | bugün
  • üst edit; arkadaşlar 30 ay boyunca ödeme yapılacak. 36 ay değil. damadın paylaştığı görselde sağda yazıyor.

çekilen kredi; 10.000 tl
    ödenen para; 30*376=11.280

sorarlarsa faizsiz dersin.

öyle kuru kuru dünyanın en güçlü ülkesiyim demekle olmuyormuş demek ki.

büyük ülkelerin hepsi sokağa çıkma yasağı verip bütün vatandaşına asgari ücret ödemesi yapıyor, bizimkiler de kredi çektirip bankaları zengin etme derdinde.
    ne oldu ehonomimiz çoh eyi mart şubattan daha iyi olacaktı damat bey?
    lafla peynir gemisi yürümüyor değil mi?
  • temel ihtiyaçla, kredinin ne alakası var kardeşim?
  • kimlik, ehliyet ve pasaportu vatandaşına parayla satan güzel ülkenin son icraatıdır. yeni bir özelliği daha oldu: temel ihtiyaç desteği olarak vatandaşına kredi veren ülke.
  • ihtiyaç deyince ben de, mağdur olan vatandaşa yardım edilecek sandım. bildiğimiz banka kredisi desene sen şuna ya.
  • bir tarafta; kapitalizm eleştirisi yapanların, temel ihtiyaç için halka sunduğu kredi fırsatı(!)

öbür tarafta; kapitalist oldukları için eleştirilen abd, fransa, kanada, almanya gibi ülkelerin, temel ihtiyaçları için halka karşılıksız nakit para vermesi ve su/elektrik faturalarını karşılaması.

bu işte sanki bir yanlışlık var gibi?
  • böyle sikindirik paketlerle krizi iyi idare edemezler... , garibanı aç bırakmaya devam ederlerse, millet yokluk kaosuyla bu varaklı islam zenginlerini yağma eder, kıçlarında don kalmaz....

kredi ne yahuuuu kredi ne?
  • biz ücretli izin ve sokağa çıkma yasağı ile hayatımız güvence altına alınsın derken, devlet vatandaşa 3 ay sonra ödemeli 36 ay taksitli kredi veriyor.

bunlar gerçekten oluyor. ve şaşkın değiliz.
  • aptal mısınız yoksa aptal taklidi mi yapıyorsunuz bilmiyorum ama, bugün ekonomik zorluk çekenlerin kredi notu düşük. hepsinin hali hazırda bir kredisi var veya hacizlik. bu adama bir daha kredi vermemek için bin dereden su getiriyorsunuz sonra hebele hübüle.
  • 1 nisan sabshi saat 8:30 gibi 10000tl basvurdum ve basvuru numaram 134 ile başlıyor. hala değerlendirme de gozukmektedir. dün internet sitesinden baktigimda 5000 tl olarak gözükmekte idi. ama simdi sadece değerlendiriyor demekte. ev kira. yarın odeme si var. ev sahibi 1 gün geciktirmemi istemiyor. elektrik doğalgaz faturalarinin son ödeme tarihi geçtiğimiz hafta cuma günüydü. bu hafta keserler. evde hanim hamile. üzüntüye gelmemesi lazim. bi oglan var. o da okula gitmedigi için surekli cips gofret istiyor. napcaz bilemiyorum. devlet su krediyi verip biraz can suyu olacaktı. onu da burnumuzdan getirdi be sözlük.
  • halk bu zor zamanlarda kendisiyle bu şekilde başak geçilmesine bir sonraki seçimlerde güzelce cevap verecektir diye tahmin ediyorum.

-10bin lira destek kredi vereceğiz diyorsun iki hafta bekletip 3bin lira gösteriyorsun, yani üçün birini.

-elalemin 30 tane ülkesine uçakla maske, tıbbi yardım cart curt yolluyorsun, ama kendi halkına yok ptt, yok eczane, yok parayla, yok parasız, yok sms gelecek yalama yapıyorsun. hala kimsede maske yok ama sokağa maskesiz çıkmak yasak.

-ayranı yok, tahtırevan misali, elalemin ülkelerine para yardımı yapıyorsun, suriyeli besliyorsun, bütün ülkeler vatandaşına maddi destek olurken sen ise kendi aç, fakir, bıkkın halkından iban numarasıyla para istiyorsun

-gecenin yarısı aniden sokağa çıkma yasağı duyuruyorsun, hiç bir detay vermiyorsun halkı paniğe sokuyorsun, 2 saatte virüsü onbinlere yayıyorsun. ortalık miting alanı gibi olmuş adam eliyle ağzını kapatıyor eliyle..

-senden olmayan belediyenin halka yardım etmesine tahammül bile edemiyorsun

-sokağa çıkmayı yasaklayıp, fırınlar açık olacak diyorsun

yıllardır uçan kuştan, nefes alandan vergi alıyorsun, soruyorum hükmet sana; o vergi paralarını ne yapıyorsun, vergisi vatandaşa bu zor zamanlarda dönmeyecekse o vergiyi neden veriyor? başka ülkelere yardım yapılsın diye mi? kendi açken ülkesinde milyonlarca mülteci beslensin diye mi?

sen önce kendi halkını doyur, refahını düzelt, ondan sonra başkasına yardım et.
hesabın var mı? giriş yap