şükela:  tümü | bugün
 • koc net'in yeni internet servis saglayicisi.
  internetin paketlerinin yani sira ses paketi adini verdikleri sehirlerarasi ve milletlerarasi gorusmeleri yuksek ses kalitesinde ekonomik olarak sunan hizmetleri de var. fakat reklam kampanyalarindan anlayabildigim kadariyla iddiali bir piyasaya gayet iddiasiz bir giris yapmak uzereler.

  ayrintili bilgi icin,
  http://www.biri.com.tr/
 • koc.net'in ağustos 2008 in son haftası itibariyle turkiye ile buluşturacağı adsl markası.

  biri birileriyle artık daha ucuza konuşacak ve birileri artık internette daha hızlı sörf yapacak.

  ailemize hoşgeldin biri

  http://www.biri.com.tr/
 • turkiye lansmanı 2008 ağustos ayının son haftasında yapılacağı koc.net'in yeni adsl markası.

  yıllardır "nerede çalışıyorsun?" diye sorduklarında koc.net cevabını verdikten sonra karşı taraftan, "ne ? kocbank mı?" gibi gereksiz ikincil sorulardan kurtulacağımız yeni bir dönem başlıyor.

  sıkı dur turkiye hayatımıza biri giriyor.
 • yillardir sabirsizlikla hakkinda birseyler yazmak istedigim, sirketim onay vermez diye yazmadigim ufaklik.
  elimizle besledik buyuttuk, bakalim hayrini gorebilecek miyiz...
  kendisine basarilar diliyorum. aslinda arkasindaki ekibi dusununce, pek basarisiz olmamasi gerekiyor.

  edit: ya ben anlamadim; boyle bir entry neden kotulenir ?
  kotulenince silecek miyim yani ? ben yillardir kotulenen hicbir entry'mi silmedim. silmem de. komik olmayin...
 • yillardir sabirsizlikla hakkinda birseyler yazmak istedigim, sirketim onay vermez diye yazmadigim ufaklik.
  hangi baslik kalici olur bilemedigimden simdilik biri adsl'e yaziyorum.
 • abonelik için 2 yıllık sözleşme koşulu arayan, "adil kullanım kuralı" gibi yaptırımlarla piyasaya girmeye hazırlanan, adsl hizmetini koc net ses kalitesiyle(!) birleştirip satmaya hazırlanan servis sağlayıcı. ses hizmeti almak için, varolan modemi çöpe atıp koçnet'in vereceği airties modemi almak gerekiyor. adsl yurtdışı çıkışı için türk telekom altyapısı kullanıyorsa hayatıma sokmayı düşünmediğim biri olacaktır. hedef kitlesi gerçekten merak konusu...
 • şuana kadar yapılan iyi yorumların sadece koc.net çalışanları tarafından yazılıp çizildiği hizmet. eğer bahsedildiği gibi ses görüşmesi için limit(!) koymak gibi bir komiklik tasarlamışlarsa kendilerini tebrik ediyorum. altyapısını geliştirmeyip "yahu siz de biraz az kullanın interneti. öyle downloada bırakıp gitmeyin" diyen tt'den farkı kalmamış. sen mevcut altyapını geliştirme, ondan sonra adil kullanım kuralı diyerek; sofrada çok yiyen çocuğunun eline vurup "kardeşlerine de bırak" diyen anne gibi ses hizmetini kullanıcıya pay etmeye çalış.

  tahminimce bir wav140'ı önümüze atacaklar. sonra eğlence başlayacak. ben sevdiğimle konuşurken araya bir operatör girecek "arkadaşım yeter konuştun. bak bu yaptığın hiç adil değil. hem gecenin bu saatinde ne konuşuyosunuz siz? yatın zıbarın!" diyecek.

  olmamış diyorum. zaten offnett gibi indirimli görüşme hizmetlerini bireysel pazara indirmek için henüz çok erken. sadece şehirlerarasını indirimli konuşarak 3-5ytl kar edecek kullanıcıya bu modemi satamazsın. ya da ancak kandırarak satarsın. o da geri döner "argadaşıım! ne bu böle bana hem turk telekom'dan hem sizden fatura geliyo? nepiçim iş bu?! adam mı skiyosunuz siz?" diyerek. kurumsal olsa tamam ama yok bu olmaz. nah buraya yazıyorum. biraz bekleyin 2009 falan olsun, şehiriçi görüşmeler tt tekelinden çıksın. tek fatura ile tüm görüşmeler indirimli yapılabilsin, o zaman dalın bu piyasaya. ama altyapıyı da geliştirin biraz. hepimize yetecek kadar olsun. adil kullanım kuralı nedir yau?! kıtlık mı var? karne günleri gibi. sadece o kurala takıldığım için bütün bir hizmete kıl oldum mesela. ne büyük hata.

  edit: düşündüğüm gibi wav140 veriyorlarmış. diğer düşündüklerim tutmasa bari.
 • kendi alt yapısını kurmadığı sürece -ki böyle bir durum tüm türkiye çapı için imkansız birşey- ttnet altyapısını kullanmaktan başka birşey yapmayacak firma keza yapılan anlaşmalar doğrultusunda ttnet'in belirlediği fiyat politikasının dışına da pek çıkamamaktalar misal 4gb kotalıyı bedava yaptık biz diyememekteler. tıpkı superonline adsl, smile adsl gibi. o yüzden farklı bir hizmet anlayışı beklememekteyim. kim ki dünyanın parasına kıyar tüm türkiyeye kendi altyapısını kurar işte o zaman farklı mantıkta bir anlayış içeren servis sağlayıcı konumuna geçer ttnet e alternatif olur. sonuç olarak bu firmaların hepsi reseller ttnetten alıp bize satmaktalar müşteri hizmetleri de ne kadar iyi olursa olsun ttnetin alt yapısı bozulduğunda ellerinden birşey gelmeyecek kusura bakmayın bakım var halletmeye çalışıyorlar diyecekler...
 • adil kullanım kuralıyla daha kafadan kaybetmiş hizmettir.bu şekilde nasıl müşteri bulmayı ve piyasada tutunmayı düşündüklerini çok merak ediyorum.zira birde türk telekom'un altyapısını kullanacaklar bildiğim kadarıyla.ne anladım ben bu işten.