şükela:  tümü | bugün soru sor
 • daha üç saniye önce girilmiş entry nin oy alması sonucu kapılınan paranoya..
 • ben butonuna basıldıgında eski entrylerden bir cogunun 1 dakika icinde oylandıgının gorulmesi sonucu girilecek triptir. hostur aslında.
 • rupert sheldrake'in bilimsel dogmaları bilimsel yöntemi kullanarak yıktığı kitabıdır.

  kitabı tanıtmak için kendi cümlelerimi kurmama gerek bırakmayan bir tanıtım yazmışlar. şöyle:

  "sheldrake’in araştırmalarına göre 10 kişiden 7’si arkadan kendisine bakıldığını hissediyor. aynı şekilde birçok insan, bir kişiye arkasından bakarak onu en azından huzursuz edebileceğini iddia ediyor. bir başka deyişle, niyetlerimiz ve dikkatlerimiz, baktığımız şeye dokunacak şekilde bedenimizin dışına uzanabiliyor.

  bu kitapta rupert sheldrake; 4.000 vakıa hikayesi, 2.000 anket ve telefonda yapılmış 1.500 röportaja dayanan 10 yıldır sürdürdüğü bilimsel araştırmaların sonucunda, gözetlenme duygusu, telepati, nazar ve benzeri olguları açıklıyor. zihnimizin beynimizle sınırlı olmayıp başımızın dışına uzandığını kabul edersek; telepati, dikkatin gücü, önbiliş ve kilometrelerce uzakta yaşananları görme gibi fenomenlerin mümkün olduğu anlaşılır.

  sheldrake’in fikirleri kendimize; insanlarla, hayvanlarla ve çevremizi saran dünyayla ilişkimize yeni bir bakış açısı getiriyor. "

  ama eğer çok fazla süpheci (skeptic) biriyim diyorsanız bu kitaptan önce dean radin'in bilinmeyen gücümüz adlı kitabını okumanızı tavsiye ederim. en baba şüpheciyi bile ikna edebilecek bilimsel kanıtları sunuyor çünkü. ondan sonra bu kitabı okursanız daha faydalı olacaktır.