şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bendeniz'in son albumu degistimden harun kolcakla duet yaptigi guzel bir sarki...

bir hayaldin oncesinde
    adin konmus ask dilinde
    ben senin sadece imkansizindim
    kelimeler tukendi de
    sen bitmedin bak icimde
    bunu senden beklemezdim

hangi yalan hangi sebep
    cevabin yok bitti demek
    belki de ben senin korkularindim
    zorundayim zorundasin
    hangi yolun sonundasin
    belki de sakladigin bir sey var

biri varsa aramizda
    cigliklarim yalnizliga
    bu ayrilik aksaminda gozyasima boguldu dunya
    sorma bana sensizligi
    sorma bana gucun yoksa
    gelen ayri giden ayri birak beni yalnizlgima

hangi yalan hangi sebep
    cevabin yok bitti demek
    belki de ben senin korkularindim
    zorundayim zorundasin
    hangi yolun sonundasin
    belki de sakladigin bir sey var
  • çok çok ender türkçe şarkı indiririm, bu da onlardan biri... gerçekten güzel.. bendeniz in sesi inanılmaz... küçüklükten beridir bi zaafım var bendeniz in sesine
  • nerdeydin sorusuna karşılık aldığım cevap. tamam kaşıntılı bir adam olduğumu kabul ediyorum, özellikle "seninle ilgili parantezlerimi kapadım" diyen bir kıza olsun satır başı yaparız yılışıklığında cevap vermem her ne kadar okurken karizmatik görünse de kazmatik olduğumu ortaya koyuyordu. zaten düşündüğümde eşekten tek farkımın semerim olduğunu görüyorum, sonuçta sırtıma yüklenmelerinde kolaylık sağladığım ortadaydı, devam edelim; inanması en kolay yalanların devasa adeta g.tüm kadar büyük (alışım kuvvetlidir, bu kadar giren çıkan olduğuna göre) yalanlar olduğunu biliyordum, zaten kulaklarım çınlıyordu ve başımın tepesinde küçük, sivri tepecikler belirmeye başlamıştı. hayatı boyunca beni seveceğini ama birlikte olamayacağımızı söylediğinde yukarda yazdıklarım zezem tarafından bana hatırlatılmıştı ama tabi nato mermer nato kafa olduğumdan çakozlayamamıştım alengirli olayı. neyse bir kaç gün oldu görmüyorum, konuşmuyoruz falan fıstık, ben de arkadaşlarda sabahlamışım ardından raid olacak diye eve geldim ( onda da üçün birini aldık ayrı konu ) dedim bi sesleneyim bakalım nelerde. dedim nerdeydin yavru kuş ahanda cevap "bilmek istemezsin" ! tabi ben bunu okuyunca direk gittim üstüme hafif birşeyler aldım, ne de olsa "kaderde varsa düzülmek neye yarar büzülmek" demişler, dedim bi de hele nerdeydin "biri var". biri var ne demek aq, odada mı biri var, eve hırsız mı girdi üstünde mi biri var ne ayaksın, kimdir lan o "biri" ? "ismi önemli değil" dedi haspam. lan sen bi de hele ben karar veririm önemli mi değil mi ... öyle iri yarı biri, astığı astık kestiği sucuk biri de değilim hani, gidip laf söyleyecek milleti bilerek ve isteyerek üzecek halim de yok ama sel verdi isim vermedi kahkem. alıcısı belli değil mi lan bu paketin anlamıyorum ne biçim aksiyon bunlar. neyse geçelim bunları "biri var'a gelelim. gelmeyelim ya da sikecem birini de varını da ...
  • müzik öyle aman aman güzel değildir... ama yine de 80'ler türk popu havası verdiğinden yaş grubumuz insanları tarafından beğenilir... ama kesin olan bir şey vardır ki şarkının en güzel yanı ne sözleri ne müziğidir, en güzeli bendeniz ve harun kolçak'ın seslerinin birbirini yemeğin tuzu, çayın şekeri derecesinde bütünlemesidir...
  • huzuru aska tercih etmek tadını aldım. mest oldum acıksacı sarkıdan. duyguları sözlere güzel aktarmış. müziği de vurguları güzel yakalamış.
    güzel bir ilgili bkz (bkz: unutulmus muydum)
  • bendeniz in son albümünde devamlı olarak dinlediğim iki şarkıdan biri....diğeri ise imkansız....tabii bir de bendeniz-harun ikilisini tekrar görmek inanılmaz bir duygu.
  • soz yazarı merak edilen şarkıdır.. kim yazar boyle psikopat sozleri, memleketin butun taksilerinde calıyor, adamı fena ediyor. ihanet-buram-buram-insanın-tüylerini-diken-diken-eden-bir-sezen-aksu-gibi-puslu-bendeniz sesiyle acayip sözler.. psikopatlar..

bir hayaldin oncesinde
    adin konmus ask dilinde
    ben senin sadece imkansizindim
    kelimeler tukendi de
    sen bitmedin bak icimde
    bunu senden beklemezdim
  • (bkz: kedidir kedi)
  • güzel bir hande yener şarkısı. klibi ise direk i knew you were trouble'dan ara... hadi esinlenilmiş diyelim.
  • sözleri şöyle olan şarkıdır:
    aklımda aşktan biri var
    kalbimde büyük yeri var
    aklımda biri var

tesadüf diyemem
    kendimi,kalbimi yenemem
    belli ki kaderde
    büyük bir yeri var

bir gizle hep var olmanın
    bu hisle seni bulmanın
    belli ki bir sebebi var

buluşup hayat bulmanın