06460

  • anadolu çocuğu (337)
  • 520
  • 12
  • 2
  • 0
  • 4 gün önce

samsung galaxy m51

alalı neredeyse 1 ay oldu, iphone 6s den geçiş yaptım. çift telefondan kurtulmak ve gün içinde iş için çok görüşme yaptığım için batarya kapasitesi yüksek bir telefon olduğu için tercih ettim.

önce yazılımdan başlayayım en son android kullandığımda versiyon 2 .2falan dı (htc ıncredible s) o yıllardan bu zamana windows phone ve ios kullandım. bence 5 yıllık ios kullanımından sonra gayet kullanışlı ve akıcı geldi yazılımın mantığı. bazı alışkanlıkları bulamamak sıkıntı olsa da alışılmayacak değil.

+ yönler

+ batarya : hafta içi yoğun kullanım 1,5 gün hafta sonu normal kullanım 2 gün gidiyor.
dediğim gibi çift sim kullanıyorum.

+ kamera : orta kalite telefon olduğunun farkındayım ve iphone 6s den geçince zaten çağ atlamış gibi hissettirdiği için benim nazarımda + özellik.

+ parmak izi okuma : hızlı çalışıyor yeri iyi .

- yöneleri ( - derken daha iyi olabilirdi ama neticede orta segment bir cihaz )

- wi-fi : herkesin sözünü ettiği bağlanamama sorunu bende yok ancak bendeki sorun evdeki wifi çoklayıcılar arasında geçişi yapamıyor. ana modem salonda çoklayıcı koridorda evin diğer ucunda bağlıyken salona gelince hala çoklayıcıda kalıyor aynı ssıd olmasına rağmen eski telefonda bağlantı düzgündü.

- boyut : tek elle kullanım zor.

- oto parlaklık : bu konuda sıkıntı var yazılımla düzelir sanırım . aynı problemi bir ara alternatif olarak almayı düşündüğüm telefonda da var diyorlar. (mi note 10 lite )

genel anlamda benim öncelikli ihtiyacım olan çift hat + yüksek batarya + akıcı kullanım özelliklerinden memnunum.

edit: wifi ve bluetooth çekim mesafesi konusunda eski cihazım iphone 6s den bir miktar zayıf kalıyor.

devamını okuyayım »