1 al 3 ode

  • 57
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

teog'un kaldırılması lazım

teog'u cehape mi getirdi? senin milli eğitim bakanın getirdi. ondan önce sbs vardı. onu da senin milli eğitim bakanın getirdi sonra senin milli eğitim bakanın götürdü. sonra oks geldi peki onu kim getirdi? senin milli eğitim bakanın. peki kim götürdü? senin milli eğitim bakanın.

bir öğretmen olarak diyorum ki "lanet olsun böyle eğitim sistemine!" ben ders içeriklerinden, müfredatlardan falan bahsetmeyeceğim. başka bir açıdan öğretmenlerin derdinden bahsetmek istiyorum.

özel sektörde önce dersaneler vardı. oralarda çalışırdık sonra dendi ki kapanacak ve kapandı. çoğu temel lise oldu, çoğu da isim değiştirerek etüt merkezi oldu. halbuki etüt merkezlerinin dersanelerden farkı yoktu.

sonra gene dendi ki üniversiteye hazırlık dışındaki etüt merkezleri de kapanacak. çoğu özel ortaokul oldu, çoğu da isim değiştirerek yine bir türlü ruhsat aldılar ve yine dersanelerden farkı yok.

şimdi teog da kalkarsa, her okul kendi sınavını yaparsa yazık değil mi çocuklara? bir şehirde kaç lise var? öğrenci kaç sınava girecek? harap olmayacak mı?

hiç böyle uğraşmayalım bence. bütün liseleri imam hatip lisesi yapalım da herkes kurtulsun.

devamını okuyayım »
16.09.2017 13:04