1905

  • 1083
  • 4
  • 3
  • 0
  • dün

instagram

eğer gösterme hastalığına tutulmuş insanlar takip etmiyorsanız sizin için instagram gayet güzel, makul ve hatta keyifli bir platform olabilir. örneğin norveç'e gidip şehrin köşelerinden kareler paylaşan, manhattan'da 1 hafta geçirmiş ve harika fotoğraflar çekmiş birisini veya artvin'in yaylalarına çıkıp bulutların üstünde muhteşem bir manzarayı fotoğraflamış amatör olsun profesyonel olsun artık adı her ne ise birisini takip etmek gayet keyifli bir şey bence.

ama bir önceki akşamın rakı masasını, nargile sehpasını, halasının yazlığındaki cücük kadar fifi köpeğini, aldığı yeni arabasını, bindiği otobüsteki kıyafetini beğenmediği teyzeyi, kendisini veya çektiği fotoğrafa efekt basa basa 1:1 boyutlarda gözlemeye dönen manzarayı sizinle paylaşıyorsa instagram'dan nefret edebilirsiniz.

insanlar ve tabi ben, boktan fotoğraf paylaşan hesapları keyfimizden değil hatır-gönül ikilisinden ötürü takip ediyoruz, yani mecburiyetten. bu sebeple mute* özelliğinin instagram'da da kesinlikle olması lazım*.

şu son 16:9 fotoğraf paylaşma özelliği bence harika oldu, eskiden millet fotoğrafları kese kese bir hal oluyordu. kırpmak için kullanılan programlar da fotoğrafın exif'ini yalan ettiğinden harita üzerinde işaretleme yapmak da imkansız hale geliyordu tabi. artık bu sorun çözüldü denilebilir.**

özel mesaj kısmı adeta bir whatsapp olmuş. harf sınırlaması yok*, fotoğraf göndermek çok basit ve görüldü gibi şeytani bir detay da beraberinde gelmiş*.

fotoğrafların üzerinde etiketlenmiş kişileri gösteren soldaki ufak cimcik artık yok galiba, onu kaldırmışlar.
(bkz: sebebi neydi ki)

hülasa;
eğer güzel hesaplar takip ederseniz, keyif alırsınız. yok emmioğlusundan kuziştosunu takip ederseniz patlangaçlı nargile fotoğraflarıyla baş başa kalırsınız. seçim sizin. *

devamını okuyayım »
04.09.2015 00:40