1945

  • prezentabl (572)
  • 578
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

aşk-ı memnu

"ziyagiller'le uğraşmak benim hobim..."

-benim de lan...

geçen bölüm kapanışında öpücüğü koyan çakal bihter anında gürgen dalı kalınlığında gerdanlığı, bir de kutlama töreni eşliğinde romantik şiiri kaptı.
"bana artık uzaktan bakabilirsin, ait olduğum yerdeyim; amcanın koynunda, yatağında pozisyondan pozisyona koşacağız bundan kelli" cümlesiyle behlül'ün ayarını verdin, takdir etmiştim seni bölüm başında ama gene durunamadın tabi. ben firdevs kafasında bi insanım kardeşim. sana ideal koca tabii ki adnan. şahane ortaklık, mükkemmel konsorsiyum, adnan-bihter evlilik müessesesi. ltd şti. hatta... gak deyince araba, guk deyince tatil, zört deyince elmas, yakut, zümrüt... daha ne len arsız? bi de taksiciye neden detay veriyosun "eşimle döneceğiz" diye? sordu mu adam sana?
dahası bihter'in frapan kıyafetleri benim gibi memeye odaklı bir "hayvan adam" izleyiciyi bile moda konusunda meraka düşürdü açıkçası. çok moda straplez bu sene zaar, omuz içinde kaldık bütün bölüm. ilk beyaz kıyafet abajur gibi, ikinci lacivert kıyafet hediye paketi gibiydi; pembesini de peyker'e giydirmişler iyice bayram çocuğu gibi olmuşlar...

60 küsür yaşında firdevs'imin enerjisi 17'lik içi geçmiş nihal'de yok haa. haydi kutlayalım haydi parti yapalım diye yırttı kendini kadınceğiz. uyuz nihal "yapmasak mı? etmesek mi? bik bik" diye çıkıştın ama yaşın daha 17 lan. ne çabuk doydun cemiyete? frijit seni. her bölüm olduğu gibi yine bir isim tutturacaksın sandım ki bu kez kelime öbeği buldun "behlül çok ayıp etti..." so what? anladık, ayıp etti. eee? yine her bölüm olduğu gibi beni çileden çıkaran "nooldu? nereye koşuyosun? nereye gidiyosun?" gibi soru öbeklerini bir avazda ve aynı ev içerisindeyken sormayı başardın ya artık delirezaam. "sana ne kardeşim?" diye terslesin artık biri bir diğerini. salonda otururken ayaklandığınızda size de "nereye?" diye soran oluyor mu canlar? belki köşk diye böyle... köşkümüz yok ki bilelim. neyse...

hizmetçi taifesini değerlendirirken beşir hariç tekrara düşmek zorunda kalıyorum zira aynı hal ve hareket devam ediyor. beşir hariç. beşir akıllandı. afferim beşir. cemile'yi süzdüğünü görüyorum. süz beşir. evlen hatta onunla beşir. basın gidin o köşkten behlül ikinizi de behmeden (behmek bunu kendim uydurdum argo fln değil) beşir. iki fırça makyajın hatrına bu kadar galeyana gelen sen değil başkası olaydı affetmezdim ama sen başkasın beşir. gidin o köşkten. git...

"yine bir telaş bir koşuşturmaca var yukarıda"
size ne? size neeee? adnan beyin parası battı kıçına, veliefendi hipodromunu üst kata aldırdılar istanbul koşusu yapılıyor şu anda da. size ne kardeşim?
"adnan beyin aldığı kolye pek bir değerliye benziyor"
yok anam hasan şaş kolyesi aldı karıya evlilik yıldönümünde.
biriniz yeni nişanlı diğerinizin kızı eve yeni gelmiş, hala derdiniz adnan madnan. kusura bakmayın hizmetçi parçaları ama çok eziksiniz bebeğim. (içimden sonradan görme çıktı haa)

neyse cemile acı vatan alamanya'dan kamera getirdi de şenlendi bizim hızmatçılar. meğer hepsinin içinde birer cevher varmış da kamera tesisatı yok diye ortaya çıkmazmış. hele katya dünden razı. rus ya. rus olunca ister istemez kaşar oluyorsunuz. türk dizilerinin kuralı bu. rtük azcık koyverse ilk striptizi yapan gene katya olur. rus çünkü.
ayrıca son olarak matmazel iyice dışlandı ortamdan, bence domuz gribi şüphesiyle...

"adnan'ım karın seni aldatıyor" bir dost ben. senin bu safdilliğin bihter'i görünce mi oldu, yoksa hep mi böyleydin? hep böyleysen şirket nasıl elinde hala? bence ablan çaktırmadan yönetiyor şirketi sen de şakacıktan imza attırılıp patron gibi hissettiriliyorsun. zaten tek yaptığın arada ankara'ya gitmek, arada toplantı yapmak (neyse o toplantılar da), arada da lambri kaplı odanda öle kendince şirketsel, kariyersel bişiler gevelemek... bi de zamanının çoğunu boynuzlu bir vaziyette "atölye" diye adlandırdığın (ki ben karının senin arkadan iş çevirmesi için köşke en uzak yer olarak adlandırıyorum) camlı mekanda bebe gibi tornavidayla ağaç eşeleyerek geçirmen var... ha benim adnan'ıma. o çakal ablan bence laf olsun diye çatalca'da oturmuyor. çiftliğin altı tıpkı arizona çölündeki gibi uzay araştırmaları için kullanılıyor. (ziyagil fezacılık ve gök münasebetleri anonim ortaklığı) aynı evde karından haberin yok daha be? neyine şirket patronluğu peh...

[o değil de bu bihter'in telefon faturası geldiğinde numara dökümünde günde 654651 kez en münasebetsiz saatlerde behlül ile konuştukları ortaya çıkmaz mı? yoksa zenginlere fatura da mı gelmiyor kıız?]

nihat ile peyker çifti ne sıkıcı lan... keçiboynuzu tadında bir aile. bi tosun bebe etekte, berisi göbekte. tek sosyallik adnan ve bihter'in numaradan davetleri. bi de kaynanası geliyo arada ziyarete, ne ezik çiftmiş bunlar. "holdingdeki yerin annem sayesinde, bihter gitti mi hele hele diye kaçacak delik arayacağız" minvalli konuşmaya istinaden; söğüşle nihat'ım hakkındır. senin maaş o tosun bebenin bez masrafına yetmez.

gelelim behlül sana. koskoca sponsorun amcanı telefonuna "adnan" diye kaydettiğin gözümüzden kaçmadı. tam "madem böyle hödük gibi kıçını piste dönüp viski yudumlayacak, lahmacun dişleyecektin madem kolunu bile kıpraştırmayacak, iki hatun kesmeyecektin ne sikime dıptıs dıptıs gece klübüne geldin? yok muydu şöyle sakin bir mekan?" diyecekken kadının birine bakış attın, tüm hayallerim yıkıldı. beni bile kandırdın behlül. aşkolsun behlül.

[behlül: dizi piyasasında tek bakışıyla istediği kadını yatağa atıp (asgari 10) pompişe gidebilen yegane karakter tipi. behlül öyle bir karakterdir ki ilgili dizide adı 50 kere terennüm edilmezse mazallah halit ziya uşaklıgil'in ruhu hiçbirimizi rahat bırakmaz. beh beh beh. bütün karakterler behlül'ü düşünür. nerdedir? ne yapar? ne içer? nereye gider? neden gelmemiştir? behlül öyle sıradan tiki concon bir arkadaş değil adeta eros'un ruha, adonis heykellerinin bedene gelmiş halidir. koca istanbul'da bütün erkekleri toplasan bir behlül etmez. herkes körün değneği gibi gider behlül'e aşık olur.]

firdevs ablam iyice coştu. ivent(?) düzenleyemeyecek diye aklı çıktı mübareğin. hem kızı ile onun atm tipli kocasını barıştırdı hem de evdeki kımıl zaralısı nihal'i iyiden iyiye gazlayarak yeni geline çevirdi. ver gazı firdevs'im... ver yalazayı yansın... şahane işledi kızın içine. yalılar da senin, kıyafetler de. hakkındır.

son olarak yine toplumsal mesaj: e oha canım bihter'in alkollü olduğuna dair raporu sümen altı ettin neyse de, şikayetçi oldular diye neden bu kadar kızgınsın ednan? olmasınlar mı? hastane masraflarını karşılayınca rüşveti verince hemen sussunlar değil mi? sonra "neden ağız değiştirdi bu fakirler". dün tecavüz, bugün evrakta sahtecilik sonra iki nal kıvamı mücevher bir de ümit yaşar oğuzcan şiiri... senden alası yok değil mi adnan? peeeeh. suçu suçluyu övüyosunuz oğlum.

devamını okuyayım »
22.10.2009 23:36