404 not found

  • 313
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 yıl önce

davos benim için artık bitmiştir

cnn* de "türkiye cumhuriyeti başbakanı gazze panelini terketti" şeklinde, ilk haber başlığı olarak verildikten sonra, davos muhabirine bağlanıldı ve başbakanın bu sözünü söyledi stüdyodaki spiker. muhabir ise hafif gülümseyerek, çok bir fark yaratacağını sanmıyorum dedi ve storm in a teacup benzetmesini yaptı.

şans eseri rastladım ben bu cnn deki gülücüklü haber başlığına. buna raslamadan önce,üslub olmadı mekan olmadı yine olmadı derken, seçim öncesi türk halkına yönelik bir reklam olarak gözümde küçültürken, londra nın cnn i bu şekilde dalga geçince başbakanın süre verilmemesinden ve sözünün kesilmesinden dolayı ülkemin saygınlığını ve itibarını, milletimin değerlerini ezdirmem diyerek yaptığı bu abzürd hareket bambaşka boyutlara ulaştı. sadece benim gözümden de çıktı tabi bu küçülme. kendi televizyonumuzda izlerken meğer ne kadar doğal geliyomuş senelerdir mahalle ağzını izlemeye ne kadar alışmışız. kendi içimizde rezaletin, anaları alıp gitmenin ölçüsü o kadar kaçmış ki artık kızarmaz duruma gelmişiz.

utanmıyoruz resmen. sakın ha yanlış anlamayın; gazze panelinde kimse utancından kızarmadı, sinirinden kızardı başbakan. dönüşte onu karşılamak için saat 3 e kadar bekleyen çılgın kalabalığın elinde de şöyle bir pankart vardı en tepede "davos rajon gördü". havaalanındaki basın toplantısını da izledim sonra; peres bir cumhurbaşkanına yakışmayacak bir üslupda konuşmuş. öyle dedi başbakan üslubu yakıştıramamış. "neren doğru?" diye sormazlar mı adama ? burası uluslararası bir platform, öyle "elini indir bi dakka bi dakka" denmez demezler mi? o kadar israil yalakası içinde belki haklı çıkacakken bu fevrilik bu gereksiz delikanlılık neden demezler mi ?

tepkim moderatöre dedi başbakan. bir moderatörün paneli yanlış yönetmesi onun ayıbıdır ve başbakanın yine basın toplantısında belirttiği gibi sayısız uluslararası organizasyona katılmış tecrübeli bir kişi olduğunu kabul etsek, moderatöre kızarak paneli yakması o tecrübeyi yok ediyor. terketmeden önce de "bak peres efendi, benden büyüksün" gibi yakışıksız bir şekilde başlayıp, bu başlıkla biten konuşmasıyla temsil edilmiş olduk. ve ben bunu ntv de izlerken yine doğal geldi, utanmadım. yabancı bir kanalda 2 spiker dalga geçerken kızardı yüzüm. sonra bunu farkedince daha da bi kızardım.

ben çekirdekten siyasetçiyim dedi başbakan. monşerlerden anlamam, anlamak da istemem dedi. buna gerçekten diyeceğim hiçbirşey yok, çünkü monşerleri ayağına getirebilen tek bir lider bilirim, o da çekirdekten askerdi. şimdi başbakanı onunla kıyasladığım için tekrar utanıyorum ve kızarıyorum.

(bkz: #14280594)

edit: imla

devamını okuyayım »