4ever

  • azimli
  • hırçın golcü (275)
  • 2083
  • 20
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

yaşanabilecek en dumur olaylar

biraz sonra yaşanabilecek en dumur olaylardan birine tanıklık edeceğinden habersiz, pazar gününü proje yapmakla ve ders çalışmakla geçiren iki arkadaşın, başına gelen olaylardandır.
şöyle ki:
kahramanlarımız ders çalışmaktan bunalmış, biraz ara vermek için dışarı çıkıp bir çay bahçesinde çay içmeye çıkmışlardır. çaylar içilir, geleceğe dair biraz karamsar biraz da umutlu planlar yapılır ve kalkılır. evlerine geri dönerken yol üzerinde bir dilenci/şarapçı arkadaş da gelen geçenden para istemektedir. pek tabi ki kahramanlarımızdan da bir miktar para istemiştir. arkadaşlar da pek huyları olmamasına rağmen, "tamam abi biraz para verelim sana" diyerek ceplerinden bir miktar bozukluk çıkarırlar ve dilenci yahut şarapçı arkadaşa uzatırlar. öncesinde dilenen insan parayı biraz tereddüt ederek almıştır. aralarında şuna yakın bir konuşma geçmiştir.

dilenci/şarapçı insan: abi siz ne güzel insanlarsanız, okuyan çocuklarsınız, bi de bana bakın...
parayı veren arkadaş: sağolasın, hayat üniversitesi bu da... boşver sen ya.
d/ş i: şimdi siz okuyorsunuz, çalışıyorsunuz bana parayı veriyorsunuz. ben de şimdi parayı alıp, gidip şarap bira içicem adil değil.
p v a:(biraz uzak durmaya çalışarak) olur mu canım, ne olacak?
d/ş i: yok yok abi ben bu parayı alamam, lütfen geri alın. (parayı geri uzatır)

parayı veren arkadaş gayri ihtiyari almamaya çalışsa da ısrarlara dayanamayıp parayı geri alır, ama çok büyük dumur ve şok içerisindedir. sonrasında "haydi abi kendine iyi bak" diyerek uzaklaşır. hemen sonrasında ise gençleri dumura sevkeden dilenci arkadaşın şu sözleri boş sokakta yankılanır:

-seni seviyorum, ne güzel bir insansın.

devamını okuyayım »