6floydian7

  • 349
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

çocukken babanın işyerine gitmek

şahsım için ilki çok sancılı gerçekleşmiş olay.

lan daha ilk gidişim, yaş maksimum 5.(4-5 yani, hikayede şüphe olmasın.) dayı ve bir takım yavşak akraba ile gerçekleşiyor. düşünün dayı kavramı zaten komple bu tip piçozluklar üstüne inşa edilir, bunu taa ne zaman soludu bu bünye. babam yapısı gereği gizlisi saklısı çok olan bi adam, mesleğini bile adamakıllı biliyor da değilim; tuzla'da tersanede, gemi mühendisi falan diye biliyorum ama ne yaptığına dair zerre fikrim yok; gerçi hala da çözemedim survey falan, bunlar kıllı işler, ama bi yandan da feci karizmalı gözümde, baba lan bu, profesör gözümde. bilmediği etmediği yok. (bi yandan da ne mallıktır bu kuşkusuz güven, bu adam 10 yıl sonra ergenliğimi belden aşağı espriler yaparak geçirmeye çalıştı , darbeye bak.)

neyse, illa ufaklıkla bi korkutma eylemi yapılacak ya(kendilerinde göz korkutma olarak çıkan bu eylem küçük bireyde göt korkutma etkisi bırakır bünyede, travma olarak da kalır, unutulmaz) hemen başladı bunlar, ''baban çaycı lan senin, sen ne sanıyodun?'', ''evde çayı o yapıyo kekim, anlamadın mı; lan hiç mi kıllanmadın?'' lan dünyam karardı o anda. yeminle kafamı cama vurup kaybolasım geldi, bi yandan da tekim aralarında, müşkül durum. kız olsam ağlasam kurtulurum, o da yok. lan ''adam ingilizce biliyo, hangi çaycı bilir ingilizce?'' falan diyorum her argümanımı karşı argümanla çürütüyo güruh, kafayı yemek üzereyim. bi yandan da ağlamamak lazım, bu piçoz grubu ''kız gibi ağlıyo'' silahıyla vurmasın diye beni. uzun süre cebelleştim, yıkılan dünyamı toparlamaya çalışıyorum, ''babam te.'' derken talimatlar yağdırırken hayal ettiğim yiğidim gitmiş, kafada bunu kurarken bu oluvermiş.(resimler komple ikonik, temsili.) bi yandan da senaryo yazıyorum, ''mesleğini demek ondan açık etmiyo falan.'' diye. (hala bi kurtarma, fedakarlık kondurmalar.)

en sonunda düşündüm taşındım; tutamadım kendimi, gözler dolu olarak sadece ''öyleyse bi çayını içelim madem'' diyebildim lan. o zamana kadarki en samimi en yaşanmış gözyaşıydı bu. (abartma amk.)

(bkz: bu da böyle bi anımdır)

devamını okuyayım »