726490

  • 487
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

22 ekim 2013 arsenal borussia dortmund maçı

tek farklı dortmund galibiyeti ile sonlanacak mücadele. iy: 0-2 ms :2-3.

dortmund arsenal gibi kontra yemeye müsait takımları sever. arsenal pas yapar, savunmayı önde kurarsa dortmundun istediği gibi geçer karşılaşma, avrupanın en hızlı hucum hattı dortmundta. yok arsenal, arsenal gibi oynamazsa daha da bocalar. bu nedenle dortmund daha önde gözüküyor bana göre. kilit adam ise lewandowski, topu ezmeye çok müsait olan bu adam eğer gününde olursa dortmund çok zorlanmaz, diğer türlü de dortmund için galibiyet zor görünüyor.

arsenal için ise kilit adam flamini ve yanında artık kim oynarsa, ramsey yada arteta ( herhangi bir sakatlık, cezalı olma durumu var mı bilmiyorum ). ben olsam flamini arteta ile başlarım; savunmayı orta sahaya kadar çıkarmak yerine kendi yarı sahamın ortasına çıkarıp zaman zaman baskı kurmaya çalışırım. flamini ve arteta daha dirençli bir orta saha olarak hızlı olacak olan dortmund ataklarını başlamadan bitirecekler; zaten ilk pası atarsa dortmund golü de atar. bu da demek oluyor ki ilk golü kimin atacağı çok önemli, arsenal atarsa alt dortmund atarsa üste gider maç. ben ilk golü dortmund atar diye düşünüyorum, hatta ve hatta savunmada değil orta sahada kaptıkları bi topla gol atacaklar; giroud orta sahaya kadar gelecek topu kaptıracak ve 3 topla gol olacak, yani kafamda böyle bir maç var. sonrasını hepiniz tahmin edebilirsiniz.

bir diğer husus da dortmund hannover maçında bu maça odaklandığını çok belli etti. oyuncuların, teknik ekibin hatta taraftarların kafası bu maçta gibiydi. arsenal ise bu formuyla sıradan bir maç gibi yaklaşıyorlar ki haklılar, yine de arsenal bu sene bu kadar ciddi ve organize bir takımla mücadele etmedi hiç. dortmund bu maça gerçek bir takım olarak geliyor ve bence yeni oturmuş arsenalin çok da oturmamış olduğunu gösterecekler. eğer ilkay olsaydı bu maçı dortmund kesinlikle alır diyebilirdim ve hiç bahsetmediğim bir adamdan* dolayı kesin konuşmaktan çekiniyorum.

kısıtlı futbol bilgimle şunu çıkarıyorum ; dortmund mesuta top aldırmamaya çalışacak giroud orta sahaya geldiğinde yahut arsenal beklerini çıkardığında topa ani baskı uygulayıp kazandığı toplarla hızlı hucumu düşünecek. arsenal ise kendi oyunundan biraz taviz verip orta sahayı daha defansif oluşturup savunmasını alıştığımız arsenalden farklı olarak daha geride kurup büyük ölçüde mesutun ayağına bakacak, gol yemezsem bir tane sıkıştırırım futboluna benzer, temkinli bir oyun bekliyorum. benzetme yapmak gerekirse arsenal aykut kocamanın yönettiği bir barça gibi oynayacak diye düşünüyorum*.

arsenal için test dortmund için hava bulma maçı. daha takım* olan kazanır.

devamını okuyayım »
22.10.2013 01:10