8128

  • azimli
  • anadolu çocuğu (344)
  • 1429
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

20 haziran 2011 amy winehouse istanbul konseri

sevgili organizatörler,

umarım içinizden burayı takip edeniniz vardır. mesleki kariyeriniz açısından takip etmeniz çok önemli. şimdi yazacaklarımı iyi okuyun:

ben askerliği dağda yaptım. üs bölgesinde, çadırda. ama televizyonumuz vardı. cnbc-e'de miydi e2'de miydi tam hatırlamıyorum, amy'nin bi konseri yayınlanmıştı. müthişti. hasta olmuştum. önceden zaten tayinle istanbul'a gitmeye karar vermiştim. o işi zaten kafada halletmiştim. kadrom kars'ta da olsa, bedenim dağda da olsa, ruhumu çoktan istanbul'a göndermiştim. o konseri izledikten sonra düşündüm ki "amy gelse gelse istanbul'a gelir. gelirse mutlaka konserine gidicem."

bakın şimdi, dağda edindiğim tüm ukteleri birer birer gerçekleştiriyorum. tayinle istanbul'a geleli epey oldu. uktelerimin bi sürüsünü gerçekleştirdim. bu konu benim için çok önemli. amy'nin istanbul'da konser vereceğini öğrendiğimde çok sevindim. biletlerin satışa çıkacağı günü iple çektim. satış başladığında bilet fiyatlarını öğrenmemle önce hepinize çok pis küfürler ettim. ama alınmaca yapmanıza gerek yok. anlık bir tepkiydi, üzerinde durmayın. tabiki para kazanacaksınız ve tabiki mümkün olduğunca çok kazanmaya çalışacaksınız. amy'yi babanızın hayrına getirecek haliniz yok ya. bizim kazıklanmış hissetmemizden size ne. sinirim geçince böyle düşünmeyi becerebildim.

neyse, konser mekanını aradım. telefona bakan hatunun demesine göre, sadece vip kısmında oturulacakmış, diğer yerlerde izleyici ayakta olacakmış. ayakta konser dinlemeyi hiç sevmem. zaten amy'nin o izlediğim konserinde ayakta izleyici diye bi şey yoktu. herkes masa-sandalyesinde oturuyodu. bi kere zaten hayalimdeki amy konserini yapmıyosunuz. bunu anlayınca birazcık daha sövdüm size, ama hatun duymasın diye içimden, kusura bakmayın. hatuna sordum:

- vip'den bilet almak için vip olmak mı gerekiyo?
- yoo...
- isteyen herkes vip'den bilet alabiliyo mu yani?
- evet.

emin olmak için hunharca vurgu yaptım:

- yani tabiri caizse parayı basan vip'de oturabiliyo mu?
- ah hah hah... evet evet.

öyle parayı koyacak yer bulamayan biri olmamama rağmen, vip'den bilet aldım. kendimi burada daha fazla küçük düşürmemek için kıydığım parayı söylemiyorum, siz biliyosunuz. parasında değilim de bu yaştan sonra içimde "kıroyum ama para bende" hisleri uyandırdığınız için bi miktar daha sövdüm size.

gelelim sadede:

bu kadının kafa kırık, biliyosunuz. delinin deliyi dakkada bulma yeteneğine sahip olduğunu da biliyosunuz. bu konsere gelecek olanlar da normal insanlar değil yani. bi yığın deliyi idare etmektense bi deliyi idare etmek daha kolaydır. konserden önce amy'yi çekin bi kenara deyin ki: "bak bacım, biz bu insanların ceplerini boşalttık. gözünü seviyim düzgün bi konser olsun. onları mutlu et. yoksa bu gece burdan çıkışımız olmayabilir."

sevgili organizatörler,

organizasyonda tahammül edemeyeceğimiz bi bozukluk olursa ya da amy amı götü dağıtırsa, bilin ki olay çıkar. ayaktakiler zaten sahneye atlamak için mazeret arayacaklardır da başlayacak bir isyanın vip temsilcisi de ben olur, oturanları da ben kaldırırım, bunu bilesiniz. zeki adamlar olduğunuza eminim, anlamışsınızdır ama ben yine de nolur nolmaz bi de öküze söyler gibi söyliycem: sizden ya da amy'den kaynaklı bir memnuniyetsizlik olursa, o gece götü kurtardınız diyelim, çıkacak isyan kariyerinizi de bitirebilir. benden söylemesi.

hadi şimdi işinize bakın. güzel güzel yapın organizasyonunuzu. kolay gelsin. öptüm.

devamını okuyayım »