a knight in shining armor

  • 372
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

ekşi itiraf

bana soru soran o kadar az insan var ki. o kadar az bahsediyorum ki kendimden, karşılaştığım herhangi bir soruya bile uzunca cevaplar vermek istiyorum. konuyu bir şekilde kendime getirmek istiyorum. bekliyorum birileri sorsun da anlatayım. içimi dökeyim.

biliyorsun ben sana hep sorardım. ne hissettiğini hep merak ederdim. anlatırdın uzun uzun. gerçi sen de sormazdın bana. merak etmezdin belki de. sıkılırdın dinlerken. oysa sana anlatacağım o kadar şey vardı ki… hepsi öylece kaldı.

aslında biliyor musun, bana soru sormuyorlar ama sanki sorsalar da anlatmayacakmışım gibi geliyor. beklediğim bir soru da yok ki. sadece hislerimden bahsetmek isterdim.

seni dinlemekten zevk alan birinin yokluğu nasıl bir yokluktur bilir misin? bilmezsin belki. çünkü ben seni hep ilgiyle dinledim.

sen konuşmasan bile ben anladım, anlamak istedim. sordum. ne hissettiğini sordum. ne olması gerektiğini, nasıl olmasını istediğini, neden olmadığını hep sordum ve senden dinledim.

şimdi ben nasıl hissediyorum biliyor musun? coğrafya dersindeyiz hoca bize fen bilgisinden bahsediyor. herkesin dilinde hücreler, canlılar, bitkiler… bunlar bana o kadar yabancı geliyor ki...

benim kitabımda sonbahar açık. defterime başlığı sonbahar diye atmışım. sonbahar ile ilgili soru sormak, dinlemek istiyorum. herkeste böyle mi oluyor bilmek istiyorum.

bana sorsunlar, anlatayım istiyorum. bırak sormayı aralarında bile konuşmuyorlar. kim bilir belki sorsalar anlatmazdım.

ama sana anlatırdım. sana bütün bu içime attıklarımın hepsini anlatırdım. sen de sormadın.

hepsi öylece kaldı içimde.

devamını okuyayım »