a state of trance

  • 249
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

evrim teorisi

evrim teorisinin neyi incelediğini bilmeyen arkadaşların anlamakta zorluk çekmeleri normal olan teori. açıp okusalar aslında anlaması çokda zor değil... evrim evrenin ve yaşamın oluşumunu açıklamaya çalışmaz..evrim ilk canlıdan şu andaki canlı çeşitliliğine nasıl gelindiğini açıklamaya çalışır.
teori kısmına takılan arkadaşların "aerodinamik hala teori, uçaklar uçmuyo abicim" demelerini de heyecanla bekliyoruz.

evrim teoridir.ama aynı zamanda da gerçektir. bunlar artan kesinliğin dereceleri değildir. gerçek dünya üzerinde toplanan verilerdir. (yaşayan hayvanlar ve bulunan fosiller arasındaki ilişkiler, mutasyonlar vs vs.) teori ise bu gerçekleri açıklamaya çalışan fikir yapılarıdır. bilim adamları rakip teorileri üzerinde tartışırken bilimsel gerçekler hiçbir zaman değişmez. einstein'ın yerçekimi teorisi netwton'un teorisinin yerini aldı. ama bu sürede elmalar yere düşerken hava da kalmadılar.ister darwin'in açıklaması doğru olsun isterse yerini alacak yeni bir teori bu insanların maymunsu atalarınından evrimleştiği gerçeğini değiştirmeyecek.

bilimsel çalışmaların hepsini çöpe atıp, şu anda yaşayan hayvanların hepsinden birer çiftin nuhun gemisine binip sonra türediğine inanmak bir insana nasıl daha mantıklı gelir benim aklım almıyor...

devamını okuyayım »